Tda entegrelerinin sonundaki "s-m-r" vb. kodlar nedir?

_ahmet

Üye
Uzun bir süredir anfi devreleri yapmaktayım bir arkadaş için tda2005 ile bir devre yaptım ama çalıştıramadım bu entegrenin bazılarının sonunda m-s-r gibi harfler var bunlar ne anlama gelmektedir benim kullandığım entegrede r harfi var stereo bir anfi yapıyorum çalışmamasının nedeni bu harflerin farklı olması olabilirmi ?

Merhaba.Bu harfleri örneğin tam olarak transistör kılıf şekillerine benzetebilirsiniz.2N3055 metal kılıflı,TIP3055 ise plastik kılıflı bir güç transistörüdür,örneğin.Tda amfi entegreleri serisinde de bu harfler bu entegrenin dış kılıf yapısını (Örneğin kılıf dışındaki bu bacak yapısının monte edileceği pcb'deki yerine göre düşey,yatay,vb.dış fiziki yapısındaki bazı farklı değişimleri) tam olarak ifade eder.Ama iç yapısı örneğin blok diagramı (Devre iç yapısı) harfler çok değişik olsa da entegre sonuçta hep aynidir.Çalışmaması ise bu devre yapısında montajda mutlaka küçük bir hata yapmanız sebebiyle olmuştur.Datasheetindeki mevcut blok diagramına göre yeniden bu entegreyi monte etmeye çalışın.Kolay gelsin.

Devreyi bir türlü çalıştıramadım tüm parçaları değiştirdim entegreyi de tda2004 ile değiştirdim şemaları aynı ancak devre sadece garip sesler çıkartıyor sesi sonuna kadar açtığımda müzik sesi garip seslerle birlikte çok düşük geliyor karttaki yolları kontrol ettim kısadevre veya kopukluk yok farklı adaptörle de denedim kullandığım şema yanlış olabilirmi yaptığım şema bu

XvrWZO.gif

LaWPB1.jpg

7krmlv.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri