Tda 7269a

jujuka4

Üye
MERHABALAR Forumda yeniyim konuyu yanlış açtıysam kusura bakmayın tda 7269a entegreden ses sistemi yapmayı çalışıyorum fakat elektronik bilgim az olduğu için başaramadım yardım cı olucak biri varmıdır acaba datasheet ekledim pdf olarak
kompanentleri tedarik ettim bağlantı kısmında zorlanıyorum
Teşekkürler

Ekli dosyalar

• datasheet.pdf
    58.2 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_20190821_201620.jpg
    IMG_20190821_201620.jpg
    387.8 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20190821_201807.jpg
    IMG_20190821_201807.jpg
    212.5 KB · Görüntüleme: 19
beslemeniz kaç watt kaç volt simetrikmi single supply mi. hopalörleriniz kaç watt kaç ohm.
hangi şemayı yapmak istiyorsunuz.

12 VOLT 3 AMPER şerit led için kullanılan güç kaynağım var

hoparlörler 15 watt 8 ohm

single supply ve Typical Application Circuit ne demek tam bilmiyorum ama benim yapmaya çalıştığım Typical Application Circuit olan cok zor zaten hiç bişi anladım
eski tv vardı elimde hoparlörler ve tda 7269a entegre ondan söktüm pc için stereo hoparlor yapıyım dedım

sizce entegre degistirip daha basit bişimi yapmalıyım.

NOT: Hoparlör ve güç kaynağının fotoğraflarını ekledim konuya.

Son düzenleme:
single supply application devresini yapmalısınız.
typical application için +12, -12 , 0v gerilim değerlerine sahip besleme gerekiyor.

single supply application bu devre datasheet te var ama basit bir şekilde yapmam için ne yapmam lazım devre şemasına baktığımda cok anlamıyorum nasıl bır bağlantı yapıcağımı komponentleri tedarik edebilirim. kesmez
Hocam youtubede araştırma yaparken bunu buldum ;
tda 2004 ten anfi yapsam benim haporlorler ve güç kaynağı için uygun olurmu sizce

TDA7269A ' dan Vazgeçer gibiyim çünkü yapımı gerçekten bilgi istiyor zor bi devre
oyüzden alternatif yollar arıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

Biraz daha araştırma yaptım Pam8610 devresini buldum işime yarayacağını düşündüm sizce doğru karar mı ürünün linki aşağıda
https://www.motorobit.com/urun/2x15...tereo-pam8610-anfi-amfi-ses-yukseltici#menu_6
Pam8610 hazır modül mü yoksa TDA2004 kendim mi devre yapmalıyım.

Son düzenleme:
Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim d class ses kalitesi yönünden kötü demişssiniz bunu buldum çok bi fark yaratırmı sizce.

https://urun.gittigidiyor.com/ev-el...r-anfi-amfi-amplifikator-by-kocaman-463791811
hepsi de çalışır fakat müzik kaliteli olsun isterseniz d yerine ab daha uygun olur.
d sınıf amfi daha az güç harcar daha yüksek ses çıkış gücü verir. fakat ses kalitesi düşüktür.
ab ise tam tersi. yüksek güçlerde soğutucu gerekir.
linkteki amfi sizin içi uygun fakat o soğutucular 35 watt için yeterli değil.
stereo istiyorsanız 2 tane almanız gerekir.

bugün pam8610 devresini satın aldım 12 volt 3 amper güç kaynağıyla besliyorum ama son ses te anfi kendi korumaya alıyor sesi kesiyor 1 2 saniye tekrar veriyor 10 15 saniye sonra kapanıyor ve çok ısınıyor bunun nedeni anfinin yetersiz olmasımı sizce
%40 45 volume kadar sorun yok hoparlörler 2x15 watt 8 ohm

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri