TD200'den parametre değeri alıp işleme sorunu..

Arkadaşlar merhaba.
TD200 panel kullanarak s7 200 le bir program yazıyorum. TD200 kullanımında acemiyim :)
Ancak, TD200'le kullanıcıdan aldığım değeri (sn) zaman rölesine giriş olarak atayamıyorum.
Program hakkında kısaca bilgi verecek olursam, 4 ekranım var. Her ekrandan, 4 farklı zaman rölesi için değer alıyorum.
Embedded data linkiyle 1. ekrandan VW75 word adresine, 2. ekrandan VW115 word adresine, 3. ekrandan VW155 word adresine ve 4. ekrandan da VW195 word adresine
zaman değeri alıyorum. Bu değerleri resimde gösterdiğim şekilde, zaman rölelerine atıyorum. Ancak, değer alımında bazen 1 bazen 2 zaman rölesine değer atanıyor. Benim hatam nerde?
Not:
1. ekranın edit notification biti: V73.2
2. ekranın edit notification biti: V113.2
3. ekranın edit notification biti: V153.2
4. ekranın edit notification biti: V193.2
Fonksiyon tuşları için M baytı: MB30

Neyse arkadaşlar, ben sorunun çözümünü forum içerisinde buldum. Buraya da yazayım ki, aynı sorunla karşılaşan olursa benim gibi boşyere uğraşmasın :)
Forum içerisinde daha önce bu konu açılmış. Alttaki linkte Ertek68 rumuzlu üye, derdime çare oldu.
Arkadaşa çok teşekkür ediyorum...

https://www.kontrolkalemi.com/forum...kumanlar/68739-s7-200-move-komutu-sorunu.html

Ekli dosyalar

• program.jpg
    program.jpg
    41.1 KB · Görüntüleme: 27
Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri