TD200 nedir?

Burçinn

Üye
S7 200 simulatörde td200 ne işe yarar,ne yapabiliyoruz,lcd ekran falan çıkıyo

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
S7200 Simulation programda kısaca ;TD200 panel senin giriş lojik işlemlerinde pilot buton kullanmadan panel üzerinden işlemleri yapmana yarar.

S7-200 ile beraber kullanacağın TD panel programı varsa buradan Panelini simule ediyorsun.

Merhaba, konuyla alakasız ama bir soru soracağım.Ben PLC öğreniyorum biraz bilgi sahibiyim fakat internette soru cevap tarzında dökümanlar bulamıyorum.Elinizde o tür dökümanlar varsa paylaşabilir misiniz acaba?Teşekkürler

peki nasıl kullanıcaz simülasyonda td 200 ü..yoluna bilen varmı

Simülasyonda kullanmanız için ; STEP7 Microwin Sp.. kaç serisi kullanacaksanız olması lazım.Olduğunu varsayalım, Tools menüsünden Text display wizard seçeneği karşına çıkacaktır. Buradan TD modelini ve versiyonu seçmeniz lazım olacak.
td200.jpgsonra dil seçenegi ve karakter desteğini ayarladıktan sonra plc de atamış olduğun kontaklara optimize edeceksin hepsi bukadar...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri