TD 400

enver1987

Üye
Selam arkadaşlar
Fabrikamızda Siemens S7 200 bağlı TD 400C panel var.Bu panele bağlanıp panelde metinlerde değişikliği yapmak istiyorum.Panele nasıl baglana bilirim?
Yada nasıl metin değişiklikigi yapa bilirim ?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Soruya cevab vere bilecek biri yokmu acaba
Selam arkadaşlar
Fabrikamızda Siemens S7 200 bağlı TD 400C panel var.Bu panele bağlanıp panelde metinlerde değişikliği yapmak istiyorum.Panele nasıl baglana bilirim?
Yada nasıl metin değişiklikigi yapa bilirim ?

Yardımınız için şimdiden teşekkürler

TD200 kullandım. Ama TD400C de aynı şekilde olması lazım..
Panele bağlanmıyorsunuz. PLC programı oluşturduğunuz Micro Win içerisinde Wizard var oradan konfigüre edip PLC'ye programı yüklediğinizde TD400C de o Wizard da yapılandırdığınız şekilde çalışıyor.

TD200 kullandım. Ama TD400C de aynı şekilde olması lazım..
Panele bağlanmıyorsunuz. PLC programı oluşturduğunuz Micro Win içerisinde Wizard var oradan konfigüre edip PLC'ye programı yüklediğinizde TD400C de o Wizard da yapılandırdığınız şekilde çalışıyor.
Plc ye proğram yüklenmiş zaten.panelde çalışıyor.Panel Çin dilinde olduğu için metin olan yerleri çevirmek istiyorum.
Şimdi plc micro winle bağlanıp ,panelin içinde olan çince metinleri görmek istiyorum , değiştirmem için .
Data block-a baktım göremedim

PLC içindeki programın Tüm blockları (Program,Data,System) seçerek upload edip, sonra uplad ettiğiniz program içinde Wizard çalıştırarak ilerlediğinizde TDxxx panel ile ilgili konfigürasyon sayfalarını görmeniz lazım.
Videoyu izleyin.

Son düzenleme:
PLC içindeki programın Tüm blockları (Program,Data,System) seçerek upload edip, sonra uplad ettiğiniz program içinde Wizard çalıştırarak ilerlediğinizde TDxxx panel ile ilgili konfigürasyon sayfalarını görmeniz lazım.
Videoyu izleyin.
Tmm birdə bunu deneyim

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri