TD 200 Yukarı ve Aşağı butonları

arkadaşlar ben bu td200 lerde yukarı ve aşağı tuşlarını nasıl çalıştıracağım mesaj falan göstermesini öğrendim ama yukarı aşağı tuşlarını nasıl çalıştıracağı konusunda hiç bir fikrim yok banada anlattırmısınız

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
karekteri sağa sola kaydırma yöntemınıde açıklarsanız sveınırım

Benimde bi sorum olcak zahmet olmazsa;

zaman rölesini izlemik istiyorum panelden.Veya sayıcının kaç saydığını görmek istiyorum :)
Bu mümkün mü acaba ?

evet mümkündür öncelikle zaman rolesinin mov_w komutu ıle harhangi bir word e al daha sonrada paneşde görmek istediğin yeri word olarak al program burda sana otomatik word verecek bunu sakla
son olarak ta zaman rolesını tasmızı oldugun word u sakladıgın word e taşı

ancak bu şekilde yaparsan sistemden verim alamamayacaksın saniye olarak veya dakıka olarak okutursan daha verımlı olur

Arkadaşlar S7 200 de hemen hemen bütün bilgileri denedim ve ekranda görebiliyorum(TD200).Ama hızlı sayıcıyı birtürlü okuyamadım.Hızlı sayıcının çalışmasında bir problem yok.Anlık değeri ve geriye kalan aanlık değeri (PV-CV) göremiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri