TCP/IP destekleyen Simatic Controller

bodemin

Üye
Merhaba,
RF660R reader cihazını herhangi bir Siemens PLC ile haberleştirmek istiyorum. Readarın kataloğunda S7300 yada s7400 ile TCP/IP ile haberleştiği yazıyor. Bu bakımdan, ben yaptığım araştırmada en ucuz PLC'nin 315 PN-DP olduğunu gördüm. Yani 2100€. Daha uygun fiyatta TCP IP destekleyen plcler mevcut mu?
Teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Mevcut.Wago serisi kuplörler veya plc ler var onlarla haberleştirebilirsin...750-841 ile.Liste fiyatı 533 euro civarında.Codesys ile programlıyorsun. Ciddi alıcıysan yardımcı olabilirim.

canerland ' Alıntı:
Mevcut.Wago serisi kuplörler veya plc ler var onlarla haberleştirebilirsin...750-841 ile.Liste fiyatı 533 euro civarında.Codesys ile programlıyorsun. Ciddi alıcıysan yardımcı olabilirim.

Bu iş ciddi bir iş fakat Siemens ürünü kullanmamız gerekiyor. İlginiz için teşekkürler.
Siemens modelleri üzerinden yardımcı olabilecek varsa memnun olurum. Teşekkürler...

arkadaş daha ucuz bir cpu ile tcp/ip haberleşme kartı alırsan toplamı daha ucuza mal olur. (Siemens ürünlerden bahsediyorum.)
CPU 312 32 KB* MPI 6ES7 312-1AE13-0AB0 345€
CP 343-1 Lean* End. Ethernet, TCP/IP, UDP, PROFINET (4 Link) 6GK7 343-1CX10-0XE0 719€
CP 343-1 End. Ethernet, TCP/IP, UDP, PROFINET (16 Link) 6GK7 343-1EX30-0XE0 1.264€
* PROFINET için sadece I/O Device olarak kullan›labilir !
Fiyatlar liste fiyatıdır. Daha da ucuza bulabilirsin.

enisaygoren ' Alıntı:
arkadaş daha ucuz bir cpu ile tcp/ip haberleşme kartı alırsan toplamı daha ucuza mal olur. (Siemens ürünlerden bahsediyorum.)
CPU 312 32 KB* MPI 6ES7 312-1AE13-0AB0 345€
CP 343-1 Lean* End. Ethernet, TCP/IP, UDP, PROFINET (4 Link) 6GK7 343-1CX10-0XE0 719€
CP 343-1 End. Ethernet, TCP/IP, UDP, PROFINET (16 Link) 6GK7 343-1EX30-0XE0 1.264€
* PROFINET için sadece I/O Device olarak kullan›labilir !
Fiyatlar liste fiyatıdır. Daha da ucuza bulabilirsin.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. İki sorum daha olacak size.
CPU ile Lean nasıl haberleşecek? 4 link ve 16 link tam olarak hangi anlama geliyor?
Saygılarımla

Merhabalar,

Eğer TCP/IP ile uygulama yapacaksan sana VIPA PLC leri önerebilirim.

Siemens S7-300 Serisi Muadili VIPA 300 S serisi PLC lerin Hepsi Siemens in STEP 7 Manager programıyla programlanıyor. VIPA 300 serisi Dijital – Analog I/Q modülleri Siemens S7-300 ile birebir uyumlu, tak kullan şeklinde kullanılabilmektedir. VIPA ve SIEMENS Cpu ve modüler projeler de karışık olarak kullanılabilmektedir. VIPA ürünleri Profibus uygulamalarında da kullanıcılara çok fazla şeçenekler sunmaktadır. VIPA 300S serisi Plc lerimizin hepsinde dahili Ethernet portları (CP-343) bulunmakta bu da Scada uygulamalarında kullanıcılar için fiyat ve kullanım kolaylılığı açısından avantajlar sağlamaktadır. Ethernet portları ile Plc lere uzaktan erişim imkanı da sağlanmaktadır.

En küçük VIPA 300S PLC 312SC 32Kbyte Memory 16DI/8DQ MPI, Ptp, TCP/IP Ethernet Liste fiyatı 490 €
Bu fiyatlardan tabiki iskontolarınız olacaktır.

www.vipa.de veya Türikye Distrübitörü www.otes.com.tr

Teşekkürler bu ek bilgi için.
Biraz inceledim de VIPA'nin kutu tasarımı bile Siemens ile aynı.
Nasıl oluyor bu iş? Siemens'in yan kuruluşu mu yoksa "çakma" mı?

Merhaba,

VIPA Gmbh firması Siemens in S7-300 Plc sini geliştiren Ar-Ge Mühendislileri tarafından kurulmuş firmadır. 25 senelik firmadır. Merkezi Almanyadadır. VIPA Plc Siemensin S7-300 serisi ile donamım ve software olarak uyum sağlamaktadır. VIPA nın 300 serisi dışında yine 100V, 200V, 500S serileri bulunmaktadır. VIPA Gmbh firması Plc lerindeki Cpuların işlemçilerini dahi kendi tasarlayıp üretmektedir. VIPA 300S SPEED7 serisi Plc ler cycle time bakımından S7-300 Cpulara göre oldukça hızlıdır. VIPA 315-2DP Plc için Bus okuma yazma hızları dahil olmak üzere 100Kbyte lık bir program çevrim zamanı 8ms dir.

VIPA ürünleri ile ilgili olarak katalog ve referanslar için Türkiye distrübitörü OTES ELEKTRONİK ten bilgi alabilirsiniz.

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

cundog ' Alıntı:
Merhaba,

VIPA Gmbh firması Siemens in S7-300 Plc sini geliştiren Ar-Ge Mühendislileri tarafından kurulmuş firmadır. 25 senelik firmadır. Merkezi Almanyadadır. VIPA Plc Siemensin S7-300 serisi ile donamım ve software olarak uyum sağlamaktadır. VIPA nın 300 serisi dışında yine 100V, 200V, 500S serileri bulunmaktadır. VIPA Gmbh firması Plc lerindeki Cpuların işlemçilerini dahi kendi tasarlayıp üretmektedir. VIPA 300S SPEED7 serisi Plc ler cycle time bakımından S7-300 Cpulara göre oldukça hızlıdır. VIPA 315-2DP Plc için Bus okuma yazma hızları dahil olmak üzere 100Kbyte lık bir program çevrim zamanı 8ms dir.

VIPA ürünleri ile ilgili olarak katalog ve referanslar için Türkiye distrübitörü OTES ELEKTRONİK ten bilgi alabilirsiniz.
Merhaba,
Bir şey merak ettim.Siemensin s7 PLC si piyasaya çıkalı 25 yıl olmadığına göre ve bu 25 yıllık firma siemensin S7-300 ünü geliştiren mühendislerce kurulduğuna göre,bu durumda siemens bu firmaya tabiri caizse taşeron olarak mı iş yaptırmış?
Yoksa bu mühendisler hem kendi firmalarında,hem de aynı anda siemenste mi çaluışıyor?
ya da siemens S7-300 çıkalı 25 seneyi geçti mi?
Bir de Ben VIPA plc görmediğimden bilmiyorum ama,dış kabının dahi aynı olduğu söylenmiş.Siemens S7-300 ün tasarımı için patent almamış mı? Ya da ViPA firması?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri