Tb6560 x ekseni entegresi patladı

KAYSERİ

Profesyonel Üye
10 dk önce yeni aldığımız cnc kontrol kartı ve step motorları denerken x ekseni üzerinde deneme yapmaya çalışıyordum. Birden çat çut etti bir baktım entegre patlamış. Elinde entegresi olan var mı ?

tb6560.jpg

Eğer 3 eksen TB6560 bord ise pin ayarları bu şekilde. KArtla beraber gelen CD içinde ayarları var zaten.

Kolay gelsin...

Merhaba Mustafa bey,mach versiyonunuz kaç acaba?(bendeki 3.043.022)bende bu sayfa tek satır menü halinde ve ayarlarım bu şekilde:

x 16 1
y 14 7
z 3 6

Bu sayfayı TB6560 ile beraber gelen CD deki "HY-TB3DV-M_3Axis_Driver" dosyasından ekran görüntüsü aldım.

Bendekide tek satır menülü. Ama ayarlarım yukarıdaki gibi.

Senin TB6560 sanırım 4 eksen onun ayarlarıda şu şekilde imiş.

Ekli dosyalar

• 4eksen.jpg
    4eksen.jpg
    156.9 KB · Görüntüleme: 9
Evet doğru söylüyorsun bendeki kart bu.Karta göre step ve dir 'in değiştiğini yeni öğrendim.

Şimdi düşünüyorumda keşke bende 4 eksen yada 5 eksen alsaymışım.
3 Eksen kart ve ayarlarıda şu şekilde;

3eksen.jpg

ben A3977 yi merak ediyorum ,sanırım bu kartımı bi arkadaşa verip ondan alıcam,EMC2 kullandınız mı hiç?d partitiona ubuntu kurup emc2 yükleyeceğim sanırım.Bu arada bulunduğum şehirde kart satan bir arkadaş var,sizin adınıza 4 veya 5 eksen kartı araştırabilirim,elinizdeki kartıda kolaylıkla satarsınız zaten.

X eksini Entegresi patladı Sayın ramerturk ve freedom23 Abilerim. Program ayarlarında Bir Sıkıntım yok X ekseni entegresi patladı

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri