TB6560 kontrol kartı aldım lütfen yardım edin az zamanım kaldı

zeroxibo

Üye
herkese merhaba 26 gün önce sipariş verdiğim TB6560 kontrol kartım salı günü elime ulaştı fakat ne yaptıysam step motorları çalıştıramadım bu konuda sizden yardım bekliyorum zamanımın neden az kaldığını söyleyeyim satıcıya henüz onay vermedim 6 günüm kaldı eyer kart bozuk ise iade edicem bu forumda bu kart ile ilgili neredeyse bütün yazıları okudum hatta sorun yaşayanlara face den bulup konuşmayı bile denedim bulamadım tabiki aldığım step motorların ve kartın resimlerini ekliyorum
$T2eC16h,!ygE9s7HLdLGBSIDIQ,RcQ~~60_12-500x500.jpg
umarım bu konuda bana yardım edebilirsiniz
17hd1402.jpg

Son düzenleme:
port pin ayarlarını bu şekilde dene.

Ekli dosyalar

• port pin 3ax.jpg
    port pin 3ax.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 69
verdiğiniz ayarları yaptım aynı sorun devam ediyor hocam bütün ekselerin b+b- çıkışlarından 0.37ma güç geliyo tab tuşundan açılan cırcırla oynayınca yine aynı amper değişmiyo
birde bu kart üzerinde ki 5 led sürekli yanıyo bunun bi anlamı varmı

Sizin bilgisayarızın (Windows) LPT ayarlarında,LPT kablosunda problem olma ihitmaliniz yüksek.Mach3 kurulumu ve driver ile alakalıda olabilir.Turgut beyin verdiği ayarlarla çalışması gerekir normalde.

ilginiz için teşekkür ederim peki LPT kablosunu değiştirmeden önce LPT ayarlarını nasıl kontrol edebilirim acaba, mach3 programını paketle gelen cd den kurdum cd nin içinde ayrıca driver olarak bir dosya yoktu başka bir mach3 programı kurarak tekrar denerim yalnız şu LPT ayarları ile ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim, ayrıca karta 12v verdiğim de kartın üzerinde bulunan 5 adet led sürükli yanıyo mach3 tab tuşuyla çıkan cırcır ile oynadığımda da ledlerde her hangi bi değişiklik olmuyor ( kendi düşüncem LPT kablosundan sinyal gelmiyor diye düşünüyorum doğrumu acaba )

windows 7 32 bit az önce bu forumda bi arkadaş xp kurarak çalıştırmış acaba bende sistemi değiştirsemmi?

evet bende biliyorum araştırdım 64 bitte sorun oluyormuş 32 bit de sorunsuz çalıştığını okudum fakat ben çalıştıramadım LPT portun çalışıp çalışmadığından emin değilim onu nasıl test edebilirim? akşam fırsat bulursam başka pc de denicem bakalım, pararel porttan sinyal geldiğinde kartın üzerindeki ledlerin değişmesi gerekli dimi bu konuda bilginiz varmı?

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri