Tavandaki ampul yanmıyor ?

veli dayı

Üye
s.a dostlar koridor da tavanda bir lamba vardı geçmiş değişitrdim yanmadı başka yere taktım yandı duya baktım faz geliyor sıkıntı ne olabilir ??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Aleyküm selam ustam.
Nötr le ilgili bir sıkıntı olabilir başka ampül le deneme yaptınızmı.
Anahtarı kapatıp duyu sökerek kablolara 220 volt geldiğinden emin olmak lazım.

s.a dostlar koridor da tavanda bir lamba vardı geçmiş değişitrdim yanmadı başka yere taktım yandı duya baktım faz geliyor sıkıntı ne olabilir ??

Duyun içindeki o orta kısıma basan dil bazen deforme olup basılı kalabiliyor. Ampülü sıkınca da tam temas etmiyor bunda olabilir. Enerjiyi kesip kontrol kalemi ile dili hafifçe yukarı kaldırırsanız sorun çözülür muhtemelen.

Duyun içindeki o orta kısıma basan dil bazen deforme olup basılı kalabiliyor. Ampülü sıkınca da tam temas etmiyor bunda olabilir. Enerjiyi kesip kontrol kalemi ile dili hafifçe yukarı kaldırırsanız sorun çözülür muhtemelen.

dediğinizi yaptım ama yine yanmadı ampul...

Veli dayı duyu söküp 220 volt varmı bunu kontrol ederseniz işiniz biraz daha kolaylaşacak

duyu değiştir bakalım yanacak mı bir de seyyar bir duy ile bizim test için araya ampulden varsa onunla bir dene

kopukluk nerde olacak anlamadım ki ???
duya gelen klemenslerde baktım kontrol kalemi ile faz geliyor ....
Başka duy deneyin öncelikle(temas etmeme durumunu eleyin ),çözülmez ise nötr kopuk (faz geliyor sizin tespite göre kontrol kalemi yanıyor)bir yerde ya duya inen kabloda yada tavana gelen hatta .Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri