tavan vinç baglantısı

degerli arkadaşlar tesisimizde yer alan 4 hareketli tavan vinç bulunmakta geçmişte arızalardan dolayı pano epey karışmış DC24 kontaktörün ikisi ac ile degiştirilmiş bir şey olmaz 24 volt kontaktör AC de de DC de de çalışır dediler ama AC kontaktöre parelel DC röle çektim çalışmadı PANO BAYAGI KARIŞIK YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM PANO 4 HAREKETLİ AŞAGI YUKARI SOLA SAGA AŞAGI YUKARI HAREJETLERDE FREN BOBİNİ VAR LÜTFEN ŞEMA İLE YARDIMCI OLURMUSUNUZ VE KÖPRÜ DİYOT OLAY ÇORBA GİBİ OLMUŞ PANOYA BAKARAK ÇÖZEMEDİM YARDIM VE YORUMLARINIZI BEKLİYORUM

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/elektromekanik-tasiyicilar/76564-kopru-vinc-kumanda-semasi.html

KONUYA BAKARSANIZ KOLAYDIR
orda bir cizim var
motor ne zaman enerjilenirse komru diyote enerji gider diyotun cikislarida firene verilir bunu motor uzerindede yapabilirsin
pano icindede
pano icinde yapmam daha standarttir. asagi yukari motorunun komru diyotun beslemesini kontaktor o motora ait kontaktorun kontaklarindan gecirmen yeterlidir.

öncelikle alaka gösterdiğiniz için teşekkür ederim şöyle bi durum var pano vinç yukarıda buton kutusu aşagıda sanırım nötrleri butonla tamamlıyor bu olabilirmi ve 24 volt kontaktör AC de olsa DC de DC de olsa AC de çalışır mantıgı dogrumu

butonlar kontaktor bobinleri onundede olabilir bobin sonrasindada olabilir ancak cizim cizmenin bir standarti bir uslubu oldugu icin
bir akis semasi icinde siralamasi olmalidir. ancak teoride ikiside ayni sonuca gider.

ac kontaktor ac de
dc kontaktor dc de calisir calistirilmalidir.
yoksa ureticiler neden iki cesit urun uretsinler.

Sayın Teknisyen önce vinçin projesini çıkarırsın burada yayınlarsan noksan veya yanlış olan yerleri tartışırız.
Vinç iş güvenliği bakımından çok önemli bir makınadır.

Ahnur arkadasimiza katılıyorum. Vinc is güvenliği açısından onemlidir. Çok dikkatli yapman yada iyi bilen birine yaptırmanız gerekir.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri