Tavan Vantilatörü

DGN FRT

Usta Üye
.arkadaşlar malumunuz bayanlar evleri yıkarken tavanları da yıkıyo.tavanı yıkarken tavan vantilatörüne su kaçınca tavan vantilatörü çalışmıyo. Fakat anahtarı çevirdikten sonra vantilatöre süpürge sapıyla dönüş yönüne göre kuvvet uyguladıgımızda çalışıyo. Yapmamız gereken yağlama işlemi mi yoksa orda siyah kutu şeklinde bir parçası var (KONDANSİTÖR) o mu arızandı. Cevaplar için saolun

.arkadaşlar malumunuz bayanlar evleri yıkarken tavanları da yıkıyo.tavanı yıkarken tavan vantilatörüne su kaçınca tavan vantilatörü çalışmıyo. Fakat anahtarı çevirdikten sonra vantilatöre süpürge sapıyla dönüş yönüne göre kuvvet uyguladıgımızda çalışıyo. Yapmamız gereken yağlama işlemi mi yoksa orda siyah kutu şeklinde bir parçası var (kondansitör) o mu arızandı. Cevaplar için saolun
arkadaşlar kondansitör motora ilk hareketi veren parçadır. Burda da vantilatör ilk hareketi vermeye gücü yetmediği için biz bunu kuvvetle yapıyoruz. Büyük ihtimalle bu parçayı değiştirmeliyiz diye düşünüyorum. Tabi sizin fikirlerinizi bekliyorum.

kondansatör ana sargıya kalkış verir kondansatör arızalıdır.

arkadaşlar kondansitör motora ilk hareketi veren parçadır. Burda da vantilatör ilk hareketi vermeye gücü yetmediği için biz bunu kuvvetle yapıyoruz. Büyük ihtimalle bu parçayı değiştirmeliyiz diye düşünüyorum. Tabi sizin fikirlerinizi bekliyorum.

Kondansatör değiştirilirse sorun çözülür.
Ek Bilgi:
3 Fazlı motorlarda fazlar arasında 120 Derece faz farkı olduğundan kalkış kondansatörü bulunmaz. Bir fazlı motorlarda ise sargılar arasında faz farkını(90 derece) oluşturabilmek için kondansatör kullanılır.

Saygılar..

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri