Tartım Sisteminde Loadcell Kullanımı 0-10v

malikenes bey yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim telefonla görüştüm.yeni bir çevirici şipariş ettik yenisi ile deneyeceğim.yardımlarınızdan dolayı çok çok teşekkürler.hayırlı çalışmalar

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
1-kantar boş iken panelden "sıfır kalibrasyonu yap" tuşuna basılsın ve PLC analog kanalına gelen degeri ayrı bir worde kaydet "örnek Zero=800"
2-kantara 100 kg koy ve "yük kalibrasyonu yap" tuşuna basılsın ve PLC analog kanalına gelen değeri oku "kal_deg=2800" ve bu değerden zero değerini yani 800 ü çıkart. 2800-800=2000
3- plc de 2000 değeri 100kg ise 1 birim 100/2000 olur. yani katsayı=0,05
4-(PLC_analog_kanal_degeri-Zero)*katsayı= sana kg değerini verir.

teşekkür ederim çevirici arızalıymış programda eksikmiş. yardımlarınız dan dolayı çok teşekkür ederim

yük hücresi kalibrasyonu yaparken kalibrasyon için tartım kapasitesinin en az %20 kadar bir test ağırlığı kullanmalısınız.imkan varsa mümkün olan en yüksek test ağırlığı kullanılmalıdır.örneğin100 kg luk yük hücresini 100 kg kalibre ederseniz tam sonuç alırsınız.yük hücresi 6 iletkenli olursa daha iyi verim alırsınız. lood cell sertifikasında belirtilen yük hücresi kazanç katsayısı (mV/V)iyi bir kalibrasyon için çok önemlidir. tek lood cell bağlıysa=LC output=2.00010=2.00010 mV/V birden fazla lood cell bağlıysa örneğin LC output=(2.0010+1.9998+2.0002)/3=2.0003 mV/V olur.

malikenes size ve tüm yardım eden arkadaşlar önceki yardımın dan dolayı tekrar teşekkür ederim.bir yardıma daha ihtiyacım var.delta sitesinden aldığım yardım olmadı bana gönderdikleri örneği denedim ama olmadı bu sefer rs 485 ile haberleşme yapmak istiyorum olmuyor.aşağıdaki resimdeki registerleri okumak istiyorum ama olmuyor.aşağıdaki örneği deniyorum yine olmadı burada sanki bir eksiklik var ama ne ben bulamadım.haberleşme cihazı enda edp2041 potansiyometresi plc sv2.teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 02062015311.jpg
    02062015311.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 25
  • Dvp0.zip
    14.4 KB · Görüntüleme: 4
Delta destek verebilecegim bir urun degil. Keske yerli uretim ENDA kullandigin gibi yerli uretim GMTCNT PLC leri tercih etmis olsa idin ve ben de sana yardim edebiliyor olsa idim. GMTCNT PLC leri www.gmtcontrol.com adresinden inceleyebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri