Tarihi Bir Döküman

İşçi Mühendis

Profesyonel Üye
W14ymQ.jpg

65QEd9.jpg

yLmvgN.jpg

GoEga3.jpg

O7k5mA.jpg

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yahu abi kaçak akım rölesi bile var bu kitapta ; toprak hattı üzerinden akan akımla açma yapan egzantrik röleler bile var ; okudukça vay be diyorum.

böyle eski kitaplar, yönetmelikleri nerelerden temin edebiliriz.
yeni baskıları elbette şu an ki çalışmalar için yeterli ama yıllar içinde yapılan çalışmaları, gelişmeleri görmek için eski kaynaklar çok faydalı oluyor.
üniversitede okurken de beyazıtta ismini hatırlayamadığım bir pasajın en üst katında bir iki kitapçı vardı. basımı ben doğmadan önce bitmiş ve hiç bir yerde bulunamayacak kitapları satardı. günümüzde unutulsa da işe yarayabilecek bilgilerle dolu olabiliyor tarih kokan kitaplar.

böyle eski kitaplar, yönetmelikleri nerelerden temin edebiliriz.
yeni baskıları elbette şu an ki çalışmalar için yeterli ama yıllar içinde yapılan çalışmaları, gelişmeleri görmek için eski kaynaklar çok faydalı oluyor.
üniversitede okurken de beyazıtta ismini hatırlayamadığım bir pasajın en üst katında bir iki kitapçı vardı. basımı ben doğmadan önce bitmiş ve hiç bir yerde bulunamayacak kitapları satardı. günümüzde unutulsa da işe yarayabilecek bilgilerle dolu olabiliyor tarih kokan kitaplar.
Kendine yıllanmış bir mühendis abi bulman lazım :) ; internetin , belge bilgi dökümanın ortalıklarda yığılmadığı zamanlarda çalışan teknik abilerimiz bunun gibi dökümanlarla kendilerine kütüphane oluştururlarmış ; sağolsun çalıştığım işyerinde böyle bir abimiz var .

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri