Tarımsal sulama panoları

tex

Üye
Slm arkadaşlar ben şunu merak ediyorum biz tarımsal sulama panolarının bol olduğu bir bölgede çalışıyoruz bu panoların genelde kondansatörleri arıza yapıyor biz de bunları değiştiriyoruz pratikte bildiğim kadarı ile beygir gücünün yarısı kadar kondansatör bağlanır teorik olarakta formülümüz k faktörü cetveli ben bu cetvele göre hareket etsem ne kadar verim alabilirim ? bir de dijital kombi sayaçlarda güç faktörünü nereden takip edebiliriz.Yani normal 180 580 880 bölümleri haricin de..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Slm arkadaşlar ben şunu merak ediyorum biz tarımsal sulama panolarının bol olduğu bir bölgede çalışıyoruz bu panoların genelde kondansatörleri arıza yapıyor biz de bunları değiştiriyoruz pratikte bildiğim kadarı ile beygir gücünün yarısı kadar kondansatör bağlanır teorik olarakta formülümüz k faktörü cetveli ben bu cetvele göre hareket etsem ne kadar verim alabilirim ? bir de dijital kombi sayaçlarda güç faktörünü nereden takip edebiliriz.Yani normal 180 580 880 bölümleri haricin de..

Panolardaki kondansatörlerden kasıt 1 fazlı motorlara bağlanan kondansatörlermi yoksa münferit kompanzasyon için kullanılan kondansatör mü eğer bir fazlı motor için ise zaten etiketinde bağlayacağın kondansatör değeri yazar mikrofarad cinsinden kilovara çevirmek istersen mikrofarad değerini 16,6 ile çarparsın kvar cinsinden değerini verir.Yanlış hatırlamıyorsam kw başına 50 mikrofarad yeterli geliyordu.

yeni sayaçlarda cosinüsfi değerini veriyor zaten bazı sayaçlarda 5 saniye basınca alt menüye geçiyor oradan görebilirsin eğer maksadın kompanzasyon için kondansatör değeri belirlemek ise cosinüsfiyi trigonometrik fonksiyonları kullanarak önce sinfiyi bulup tablodan ihtiyacın olan kondansatör değerini bulabilirsin

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri