Tapusuz eve elektrik çekilir mi?

Yetkili elektrikçi size abonelik konusunda yardımcı olur.
Ama abonelik başvurusu yapabilmeniz için evi yaptığınız arazinin tapusunu isteyecekler ve bu arazi üzerinde mevcut bir ev olduğunu kanıtlamanız lazım.
Boş araziye evi yaptınız ama belediye özel idare vs bilgi vermediniz.
Yasal olarak orada bir ev olduğu belli değil ve doğal olarak elektrik aboneliği almanız sizi biraz yoracak tır.
Allah kolaylık versin başka bişey diyemiyorum
Hocam devlet vermiyorsa bende kendi elektrigimi (hakkım olan) direkten saatsiz çekmeye devam edeceğim.Doğuda saat olduğu halde adamlar kaçak kullanıyor birşey demiyor elektrik dağıtıcıları ve devlet.Ben saat istiyorum vermiyor.Bende mecburen artık direkten çektim şimdi.Gelsin söksün sökebiliyorsa.

Selamın Aleyküm.İyi forumlatr cümleten.Eve elektriği aldık resmi.Ama dam direğini sağlam bulmuyorlar.Varmı örnek bir direk ondan yapayım.
IMG_MIX2S_20210829_121644.jpg

Ev topraklamasını gömdüğümüz yere beton atsak sorun olur mu acaba.

Toprağın yaş olması iletim için kuru toprağa göre daha iyi iletim sağlar. Etrafta açık alan varsa birşey yapmaya gerek yok. Etrafı genişçe betonlanacaksa topraklama çubuğunu biraz yüzeyi açık bir alana yakın çakmak faydalı olur.

Toprağın yaş olması iletim için kuru toprağa göre daha iyi iletim sağlar. Etrafta açık alan varsa birşey yapmaya gerek yok. Etrafı genişçe betonlanacaksa topraklama çubuğunu biraz yüzeyi açık bir alana yakın çakmak faydalı olur.
Topraklama çubuğunu yere tam çaktım.Evin dibinde.Etrafı beton.Üstüne de beton atsam sorun olur mu.

Bildiğim kadar toprağa teması olması gerekir, adı üzerinde. Önceki konularda konuşulmuştu. Toprağın daha iyi iletimi için yok bilmem ne solüsyonu falan toprağa dökmek gerekir diyenler vardı. Ama çubuğu oksitleyecek sıvılar da dökmemek gerekir. Nemli olması gerekir. Arada nötürle arasındaki omaj ölçülerek sağlıklı olup olmadığı kontrol edilebilir.
https://www.yilkomer.com/topraklama-direnc-degerleri-kac-ohm-olmali/

Hocam bu demiri toprağa çaktım.Topraklamay
Bildiğim kadar toprağa teması olması gerekir, adı üzerinde. Önceki konularda konuşulmuştu. Toprağın daha iyi iletimi için yok bilmem ne solüsyonu falan toprağa dökmek gerekir diyenler vardı. Ama çubuğu oksitleyecek sıvılar da dökmemek gerekir. Nemli olması gerekir. Arada nötürle arasındaki omaj ölçülerek sağlıklı olup olmadığı kontrol edilebilir.
https://www.yilkomer.com/topraklama-direnc-dege
Hocam demiri toprağa çaktım.Toprak hattını ana hatta'da bağladım.Sadece üstünü betonla kapatsam olur mu demek istedim.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri