Tank Taret

1.ersin

Üye
Tank taret ile ilgili bilgiye ihtiyacım var. Paylaşır mısınız? Her tür bilgi için teşekkür ederim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
hocam bahsettiğin ladle turret (pota tareti) ise bilgi verebilirim.

hocam ben sorunu yanlış anlamışım, özür dilerim. Senin sorun savunma sanayii ile ilgili yanlış anlamadıysam. benim bahsettiğim sürekli döküm alanlarında kullanılan tarettir. Demir-çelik sanayiinde kullanılır.

Nesi lazım? Hangi tür taret?
Teşekkürler. Ben konu detayını bilmiyorum. Sadece askeri bir kurumda bu alanda çalışmak için mülakata çağırıldığımdan ön bilgi edinmek istiyorum. Konu hakkında hiç bir şey bilmiyorum.

Anladım, genel bilgi... Mevzuyu komple açmaya çalışırsak çok uzun olur ben sana araştırman gereken temel konuları söyliyim...

-Namlu, namlu çapı ve kalibre...
-Namlu doldurucular, otomatik yada manuel...
-Zırh, zırh materyalleri, kalınlığı ve aktif-reaktif zırh ve zırh geometrisi...
-Taret dönüş tahriği... Elektrikli yada hidrolik...
-Nişangah sistemleri... Optik ve lazer...
-Kullanılan mühimmatlarıda genel olarak araştırabilirsin... Normal top mermisi, HEAT, Sabot...

Takıldığın bi yer olursa yardımcı olurum...

dexxen. büyüksün. teşekkürler.

mesleği söylersen (makina, elektronik..vb) konuyla ilgili karşına çıkabilecek konularda daha rahat bilgi verebilirim.

mesleği söylersen (makina, elektronik..vb) konuyla ilgili karşına çıkabilecek konularda daha rahat bilgi verebilirim.
Elektrik - Elektronik. Teşekkürler.
Bir soru sorayım da hem konu hakkında seviyem ve bilgim de ortaya çıksın. Daha yararlı olabilir.
Tank taret kontrolü servo motor gibi bir sistem mi, yoksa hidrolik mi, ...?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri