Tank paleti

altaş

Üye
s.a arkadaşlar internette gördüğüm rbot tank kitini aldım herşey tmm velakin bu tankın paletleri parça parça geldi herhalde birbirine giydirecez ? ama bir türlü beceremedim herhalde bir yerde yanlış yapıyorum tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa seviniirm ....

Ekli dosyalar

• bzrnb.jpg
    bzrnb.jpg
    617.7 KB · Görüntüleme: 2
resmine dikkatlice baktımda sanırım sende büyükten 2 tane orta boydan 4 tane küçüklerden de 4 tane olması lazım 2 büyükleri ayır orta boylardan 2 tane al ve küçüklerden 2 tane al onların bittiği kısımlarda birleşme noktası olması lazım birbirine geçmeli aynı dişi erkek header gibi birde öyle dene istersen

Bağlanma şekli olarak bir palet içinde şu sırayı uygula;
Büyük-orta-küçük-küçük-orta ve büyüğe bağla
bunu diğer palete de yap

resmine dikkatlice baktımda sanırım sende büyükten 2 tane orta boydan 4 tane küçüklerden de 4 tane olması lazım 2 büyükleri ayır orta boylardan 2 tane al ve küçüklerden 2 tane al onların bittiği kısımlarda birleşme noktası olması lazım birbirine geçmeli aynı dişi erkek header gibi birde öyle dene istersen

evet dediğin gibi aynen parça parça ama öyle kolay kolay header gibi birbirine girmiyor meret aslında tek parça neden yapmamoşlar tek parça olsa daha güzel olur inşallah robot çalışırken paletler çıkmaz .. !

pr_01_359_max.jpg

Bak buradaki resmi dikkatlice incelersen birleştiği noktayı benim dediğim gibi göster tam tekerlek kısmında bir birleşme noktası var.

bunun mantığı nasıul bişey anlayamadım valla ??? :( :(
nasıl birleştirmişler nasıl giydirmişler onları anlayamadm ulan arkadaş ne vardı bunları tek parça halinde yollasalr ??

maksat yapmasını öğrensinler diye demonte halinde satıyorlar hep :)

maksat yapmasını öğrensinler diye demonte halinde satıyorlar hep :)

abisi doğru diyonda mesela bu dişi soketin önünde küçük bir parça var engel ona bu erkek soket havada duruyor bu parça yüzünden şimdi kestim o parçayı kutu gibi oturdu umarım doğru yapmışımdır yoksa bir tane daha aynı parçadan almak istemem zaten işler kesat ..

insan şunun içine bir kullanma klavuzu açıklayıcı bişey koyar

E hayırlı olsun o zaman paletin diyeyim.Birde motor dişli kutusu bulamazsan buna uygun birbirlerine 180 derece ile bağlı motorlar var onlara bakmayı dene yani başka türlere de bak mutlaka. belki onlar daha çok hoşuna gidebilir.Tabi uzaktan kumandalı yapacağın için R/C protokülünüde öğren.Bağlama kullanma falan.

E hayırlı olsun o zaman paletin diyeyim.Birde motor dişli kutusu bulamazsan buna uygun birbirlerine 180 derece ile bağlı motorlar var onlara bakmayı dene yani başka türlere de bak mutlaka. belki onlar daha çok hoşuna gidebilir.Tabi uzaktan kumandalı yapacağın için R/C protokülünüde öğren.Bağlama kullanma falan.

saol tşk ederim :) sayende yaptık .....
valla o deidğimi yapınca paletler oldu gibi inşallah tank çalışınca eklem yerlerinden çıkmaz. ? birde bu tank için tavsiye edilen motor oydu başkası nasıl olur bilemem zaten şu an için stok sıkıntısı var birçok firmada ? şu bayram çıksın bakacam inşallh... :)
yardımın için tekrar tşk ederim ...

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri