Tamamen yerli amatör CNC

jozeflion

Üye
3 eksen.tabla boyu 1300x850 geçici olarak sunta ile şaseledim.ölçülendirme için.şimdi sigma ve lama alüminyum ile donatıcam

Ekli dosyalar

• Resim 021.jpg
    Resim 021.jpg
    88.8 KB · Görüntüleme: 1,222
  • Resim 022.jpg
    Resim 022.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 842
  • Resim 024.jpg
    Resim 024.jpg
    84.8 KB · Görüntüleme: 761
  • Resim 026.jpg
    Resim 026.jpg
    88.9 KB · Görüntüleme: 702
Moderatör tarafında düzenlendi:
Çalışmalarınızda Başarılar Dilerim.

kolay gelsin
ben motor sürücülrini kontrol modülü ve yazılım olarak ne kullandığını merak ediyorum kendin mi yaptın ya da satın mı aldım

marel elektronikten aldım.3 step motor sürücüler ve kontrol kartı

Eline sağlık çok güzel bir proje fakat metal konstrüksiyon üzerine otuttursaydın sistemi çok daha mükemmel olurdu.Ama genede çok güzel bir çalışma olmuş.

çok ugraştırmış olmalı emeğina eline sağlık

arkadaşım eline sağlık.Çok güzel olmuş.Senden ricam bu konulara meraklı fakat bir o kadarda cahilim.Bu tezgahın bana detaylı fotoğraflarını+devre şemalarını+programı ve buna benzer diğer dökümanlarını gönderebilirsen sevinirim. e-mailim *****************
İlogine ve anlayışına şimdiden teşekkür eder Çalışmalarında başarılar dilerim.

[size=10pt][size=10pt]Forum konuları içerisinde msn yada e-mail adresi vermek yasaktır.

Lütfen bu tarz konuşmalarınız - isteklerinizi forum bütünlüğünü korumak ve konunun dağılmamasını sağlamak için pm (özel mesaj) yoluyla yapınız.
[/size][/size]

Bu mesaj en son "24 haziran 2008 " tarihinde, saat " 22:42 " itibariyle görkem tarafından düzenlenmiştir.

Merhaba Analyzer,
Aslında benim çok meraklı olduğum bir konuda çalışma yapmışsın. Zaten elektrik işinde olupta bu konuyu merak etmeyen kişi olmaz.:)
Biraz çalışmanla ilgili detay verebilirmisin? 3 eksende hareket sağlayorsun. Fakat pc 'den ne şekilde veri girişi yapıyorsun? Yani bir çizim programı mı kullanıyorsun onu bir yazılımla destakleyip PLC'ye değişkenleri mi yollatırıyorsun?
Kontrolör olarak ne kullanıyorsun?
Teşekkürler.

Arkdaşlar bende bir adet yapıyorum yarıda kaldı şu an için.

1- Kullanacağınız program mac2.
2- Pcnizin LPT portunu kullanıyorusunuz.
3- Kartlar Çok pahalı , Amerikadan ucuz bir tane getirtmiştim hobbycnc.com dan 70 usd. ama yaktım
yanınca hiçbir entegresi bulunmuyor türkiyede Ne SLA7062 nede LM317HV Regületör. Ama Sonra Pic ile kendim yaptım inanın çok zor diil ama araştırmak gerkiyor.
4- Step motorlar enaz 2 amper olmalı.

B

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eline sağlık Hocam.

Aluminyum şasiye aktardınmı sistemi?

Kolay gelsin başarılar

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye