tam sinüs mü kare dalgamı

merhabalar ben evime güneş paneli sistemi kuracağım invertör seçimini nasıl yapmalıyım tam sinüs invertörmü kullanmalıyım yoksa kare dalga invertör kullanmalıyım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Hassas elektronik cihazlarınız var ise,sinüs invertör kullanmak gerekir.Kare dalgada,tv de,
ekran kaymaları olabilmektedir.Kare dalga invertör verimleri % 10-15 daha düşüktür.

tam sinüs eğrisi kullanman senin cihazlarının ömrünü uzatır kare dalga ise tiriplemelere neden olur cihazların ömrü kısalır bu da baya maliyetli olur

klima,buzdolabı,su pompası gibi asenkron motorlu cihazlar için mutlaka tam sinüs kullanmalısın böylece kalkış akımlarının aşırı yükselmesini önlemiş olursun buda hem motorların ömrünü uzatır hemde enerjiden tasarruf edip gereken yerlerde daha fazla kullanabilmene yardımcı olur.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. en iyisi tam sinüs kullanmak.

evet bende fiyat farkından dolayı sormak istedim fazla bir etkisi yoksa ucuz olanı tercih edecektim

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri