Tam işe giriyordum olmadı. :(

Dış düşmanlarımız çok her yanımız çakal ve sırtlan dolu. Vakit ayrışmama birlik olma vaktidir. Mücadele eden kaybedebilir ama mücadeleden vazgeçen yenilgiyi kabul etmiş demektir. En fazla 6 Ay kadar herşey durgun geçecek gibi görünüyor ama 1 yıl geçmeden düzeleceğine inanıyorum. Sabır, Şükür ve Dua ile yola devam...
(Rızık ve Eş kaderi mutlaktır.)

Ya bütün gün karanlığa küfredersin, ya da güneşe yürürsün. Her şey bizlerin elinde.

Ok ancak geri çekilerek atılır. Hayat seni zorluklarla geri çekiyorsa, seni daha büyük bir şeye fırlatacağı içindir. Nişan almaya devam et...

der; Paulo Coelho

İş bulma kurumunun bulunan işe takoz olması da ilginç olmuş. meslek edinme kursuna gidenlerin 6 ay boyunca işe girememesi nasıl bir mantık. Zaten o kursa işe girmek için gitmiyormusun.

İş bulma kurumunun bulunan işe takoz olması da ilginç olmuş. meslek edinme kursuna gidenlerin 6 ay boyunca işe girememesi nasıl bir mantık. Zaten o kursa işe girmek için gitmiyormusun.

aynen öyle....
ankarada bir abimiz var bir keresinde bana demişti ki işkur çaresizlerin kapısı doğru diyor adam nerde angarya işler var hepsi iş bulma kurumunda hiç adam kıllı düzgün elle tutulur bir iş yoktur.....
Ya bütün gün karanlığa küfredersin, ya da güneşe yürürsün. Her şey bizlerin elinde.

o güneşi br bulamadık gitti zaten … :( :( :(
Birkaç aya herkes işsiz kalacak takma kafani.

neden ????

Dış düşmanlarımız çok her yanımız çakal ve sırtlan dolu. Vakit ayrışmama birlik olma vaktidir. Mücadele eden kaybedebilir ama mücadeleden vazgeçen yenilgiyi kabul etmiş demektir. En fazla 6 Ay kadar herşey durgun geçecek gibi görünüyor ama 1 yıl geçmeden düzeleceğine inanıyorum. Sabır, Şükür ve Dua ile yola devam...
(Rızık ve Eş kaderi mutlaktır.)
Herkes senin gibi düşünmüyo abi insanlar Allahın kitabından yüz çevirmiş durumda ortadoğudan suuda irana ordan buraya ve bizde dahil olmak üzere böyleyiz iman islam sadece dillerde ,kalp bomboş Herşey batı özentili kanunlar bile ; Bak Allah ne diyor abim "Şüphesiz Tevrat’ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah’a) teslim olmuş nebiler, onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb’e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah’ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat’ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir. "Dünyada Hiçbir kanun Allahın indirdikleriyle hükmetmiyor ettiğini söyleyen bi suud var oda ;şu ayette nisa 60 "Şunları görmüyor musun? Kendilerinin sana indirilene ve senden önce indirilene inandıklarını ileri sürüyorlar da tağuta inanmamaları kendilerine emrolunduğu halde, tağut önünde muhakemeleşmek istiyorlar. Şeytan da onları bir daha dönemeyecekleri kadar iyice sapıklığa düşürmek istiyor. " Suudda abd ile muhamekeleşip allaha hamdolsun abd ile dünyayı berbaer yönetiyoruz deyip ümmetin tüm parasını onlardan bozuk silah alarak onlara aktarıyor anca sokaktaki garibana şeriat uyguluyor......insanlar uydurulan dinden indirilen dine tabi olmadığı sürece istediği kadar namaz zekat oruç ... ibadetlerini yapsın tevhid üzere olmadığı sürece imanları zandan ibarettir.

Sana indirilene (Kur’ân) ve senden önce indirilen (Kitaplara) iman ettiğini zannedenleri görmedin mi? İnkâr etmekle emrolundukları hâlde tağuta muhakeme olmak istiyorlar. Şeytan onları (hakka geri dönüşü zor) uzak bir saptırmayla saptırmak ister. (4/Nîsa 60)

Allah’ın (cc) şeriatını bir kenara bırakıp; beşerî kanunlara, örf ve âdetlere, töre ve yöresel inançlara, ezcümle İslam şeriatına göre sorunları çözmeyen bir merciye başvuranlar, inandıklarını söyleseler de onların imanı gerçek olmayıp zandan ibarettir.
Allah’ın hükmünün bulunduğu Tevrat yanlarında olmasına rağmen seni nasıl hakem tayin ediyorlar? (Seni hakem tayin ettikten) sonra da (verdiğin hüküm işlerine gelmediği için) yüz çeviriyorlar. Onlar kesinlikle inanmış değillerdir. (5/Mâide 43)

ALLAH SONUMUZU HAYRETSİN OKUMUYOR OKUSAKTA İNDİRİLEN DİNE UYMUYORUZ SUSUYOR KORKUYORUZ.HOCALARDA KORKUDAN SUSUYOR
sakız orucu bozarmı yok bilmem öpmek bozarmı yok bilmem ne zekat fitre deyip duruyorlar....tevhidi anlatan bi tane adam yok anlatanda iftira atılıp susturuluyor.
Gördünmü o ilâhını hevâsı ittihaz edeni? Artık ona sen mi vekîl olacaksın FURKAN 43
insanlar nefislerini ilah edinmişler onlaın namazları oruçları bilgileri......bizi aldatıyor Allah bizi doğru yola iletsin ve ayağımızı sabit kılsın.

bizden önceki toplumlar hep bu yüzden helak oldular inşAllah bizde öyle olmayız en yakın örneği ortadoğu
Allhumme amin.

Evet doğrudur,haklısınız.Bakın gavurların hayatına, müslümanın yaşaması gereken hayatı dürüstlükleri ile çalışkanlıklarıyla bizden çok çok daha iyi yaşıyorlar. Gavurun dürüstlüğü ve çalışkanlığı müslüman ülkede örnek gosteriliyorsa orada islamiyet yaşanmıyor demektir. Neyse, bizler Teknik elemanlarız polemiklerin gereksiz tartışmaların içine girmeyelim, işimize bakalım, Vatanımıza, milletimize faydalı ve örnek bir birey olabilmek için kendimizi her konuda geliştirmeye bakalım.
Bir kişinin ulaşabileceği en yüksek mevki güzel insan olmaktır...

Son düzenleme:
Sana dua ediyoruz kardeş inşAllah güzel bir iş bulursun .selamlar.

Sana dua ediyoruz kardeş inşAllah güzel bir iş bulursun .selamlar.

eyvallah saol teşekkür ederim ...ben ne yapim başımı alıp nerelere gidim ben ???
:mad::mad::mad:ELİNDE İMKAN OLUP TA BEN İŞ VERMEYENİN 2 YAKASI BİR ARAYA GELMESİN HEMİ !!!
SİDİĞİ TUTULSUN PROSTAT OLSUN İŞEYEMEZ İNŞALLAH …!!!
ALLAH ONLARI BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN..!!!
:mad::mad::mad:

Son düzenleme:
Bunda da vardır bir hayır sıkmayın canınızı...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri