tam dalga sinüs devresine yardım

24v luk klima kompresörünü çalıştırabilmek için 24v dc yi 24v sinüs dalgasına çeviren bir devre yapmam gerekiyor. Yardım edebilirmisiniz.

evirici lerle yapılır ama 24 ten direkt 24 alamazsın .daha düşük bi gerilm alınabilir dye biliyorum

Eviricilerde uygun tetiklemeler ile ana harmonik genlikleri istenen değerlere getirilir.Burada önemli olan doğru tetiklemeleri yapabilmek.

24v luk araba aküsünün dc voltajını sinüs dalgasına dönüştürmek istiyorum. Klima kompresörleri sinüs dalga ile çalışıyor. Ben de 24v luk kompresörü çalıştıracağım.

dc tam sinüse dönüştürecek bir entegre varmı. Yani inverter entegresi gibi.

Başka yollarla da sinüs elde edilebilir ama hazır fonksiyon jeneratör entegre olarak xr2206 kullanabilirsiniz.

24v luk klima kompresörünü çalıştırabilmek için 24v dc yi 24v sinüs dalgasına çeviren bir devre yapmam gerekiyor. Yardım edebilirmisiniz.

basitbir invertör devresi kullanıp 2x24-2x24 sekonder cıkış ucu seçtiğin uçlara kondansötör bağlayıp sinüs eğrisine benzete bilirsin başarılar

-------------------------

düzelteyim 2x24 pirimer 1x24 sekonder uclu transformatör

Moderatör tarafında düzenlendi:
selam arkadaşlarr help me:):) power line comunication gibi bişey yapmak istiyorum
12 volt sinüs sinyalinin belirli zaman aralığına bir işaret(darbe,bilgi) yükleyip bu işareti sinüs dalga ile taşıyıp tekrar geri alıp pic ile işlem yapmak istiyorum ama daha darbeyi yükleyemedim:(:(

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri