Talaş-toz toplama makinesi yapmak istiyorum

ben bir de bohausede bir makine gördüm
aynı elektrik süpürgesi gibi
ama sistem farklı hemde 90 tl hemen bir tane aldım.çok süper iş görüyor .emişi çok kuvvetli.tavsiye ederim.
toz torbası yok onun için emiş gücünde zamanla zayıflama olmuyor.
gövde sac boru da sac
yani sanayi tipi gibi :)
benta-elektro-allzwecksauger-99210.jpg

Eski hurdaya atılmış elektrikli süpürgeler güzel olur diye düşünüyorum. Bizde öyle çıkma ufak bir süpürge koymayı düşünüyoruz. Bunların çalışma sırasındaki ses düzeyleri nedir. Şimdi düşündümde elektrik süpürgesi biraz gürültülü olur gibi

Eski hurdaya atılmış elektrikli süpürgeler güzel olur diye düşünüyorum. Bizde öyle çıkma ufak bir süpürge koymayı düşünüyoruz. Bu-0nların çalışma sırasındaki ses düzeyleri nedir. Şimdi düşündümde elektrik süpürgesi biraz gürültülü olur gibi
gürültü var
ama elektrik süpürgesi kadar değil

Marka ve model yazarsanız benimde ihtiyacım var böyle emiş sistemine

Konu kirliliği olmaması adına buradan sormak istediğim. Toz emme olarak elektrik süpürgesi kullanıyoruz ama uzun süre çalışmaya gelmiyor. Filtre mdf nin ince tozundan hemen dolduğu için 10-15 dk da tıkanabiliyor. Salyangoz fan ile bir toz emme sistemi kuralım diyoruz ama kaç metreküplük fan olmalı. Fanların motoru ayrı olanları ve outrunner motor olan tipleri var. Hangi tip toz emme için uygundur. Hangi ölçüde hortum kullanmak uygun olur ?

2. el olarak alabileceğiniz 30-40 liralık bir elektrik süpürgesinde birkaç ufak değişiklikle işinizi görecek bir mekanizma yapabilirsiniz diye düşünüyorum ev tipi ufak bir cnc tezgahınız varsa.

emiş yapıcanız bölgeye emişle beraber hava vurdurabilirseniz iyi olur nedenini sorarsanız vurduğunuz hava aradaki tozu kaldırıcak emişe kolaylık sağlayacaktır bu bizim tespitimiz talaş emmelerde çok sıkıntı çektik böyle çözüm bulduk.işlenen malzeme kuru olmaya biliyor buda yüzeye adeta yapışıyor nacizane fikrim bu başarılar

rus pazarının revaçta olduğu yıllarda ruslar el supurgesı olarak getırıyorlardı 220 voltla çalışıyor sessız bır alettı ama sağlam dersenız değıldı alanlar hep motorlarını yakıp çöpe attı :) bunu yazmam ac 220 fan motorlarıyla acaba :)denemek lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri