Taktıgım kameraların görüntüsünü begenmiyorum?

zirve43

Üye
neutron 2780 -avenir 448 -3wave WLK-1312-balandi bx-602-scsı 480 tvl 4-9mm auto iris lens gibi kameralar kullandım.kullandıgım yerlerde mesela markette vitrindeki ürünler bulanık sanki kameralare cmos kamera gibi cansız net değil.baskaları balitech le veya bu yazdıgım kamera ayarındaki kameralarda daha net görüntğ alıyor ben birtürlü tutturamadım.kablomu devamlı değiştirdim redrock rg 59dan tutun anten kablosuna kadar kullandım rg6 yani.beslemelerini cat5 le verdim 2şer renkle tasıdım.adaptörü tecnomax rain teknim gibi birçok çeşit kullandım.aynı şekilde bnc konnektörleride.
cihaz olarak neutron -onetech smartvision spy gibi ürünler kullandım.bu kameralar yermi seçiyor anlamadım.yada lens seçimlerindemi yanlıslık yaptım anlamadım.marketlerde mekan içlerinde 3.6 -4 mm tercih ettim .hep ısıga ters yerlere koydum.parlama sorunu ve netlik sorunum var.kameralar dandik desem birçok yerde bu ayarda çok güzel görüntüler gördüm.cihazda kullandıgım monitörü soracak olursanız crt den tutun her çeşit lcd led kullandım sonuc aynı.fikirlerinizi bekliyorum .bana iç mekanda 10 numara olmasa bile 8 numara görüntü verecek bir kamera sölermisiniz fiyatı 50 -80 usd arasında.

Moderatör tarafında düzenlendi:
piyasada okadar cok gusel goruntu veren kamera varkı ama dedıgın fıyata zor ama bullwarkı bır dene derım ben goruntulerınden memnunum sıkıntısı cıkmıyor bayada net goruntu verıyor ama fıyatları pahalı zaten kalıtelı genelde hep pahalıdır kolay gelsın

birsey daha eklıyım konumuna gore kameralar farklılık gosterebılır bazen ama sen bulanık dıyorsun monitörün yata polarızetısı 480 ın uzerınde olursa ıyı olur 1024*768 gıbı 768 burda yatay cızgı adetını belırtır nekadar yuksekse o kadar net goruntu saglanır bence o ortamda ledlı değılde lenslı kameraları tercıh etmelısın gusel bır auto ırıs lens lensın ısık kırılganlıgıda ne kadar dusuk olursa o kadar ıyı olur ornegın f 1,2 gıbı f degerı ne kadar dusuk olursa o kadar ısık kırılganlıgı yuksek olur

Kameralar ortama göre cok farklılık gösterir arkadaslar ortamda cok fazla renk varsa mesela aynı performansı alamaya bilirsiniz.Görüntü net olmaz yada renkler net değildir. Buna dikkat etmek gerekir.

neutron 2780 -avenir 448 -3wave WLK-1312-balandi bx-602-scsı 480 tvl 4-9mm auto iris lens gibi kameralar kullandım.kullandıgım yerlerde mesela markette vitrindeki ürünler bulanık sanki kameralare cmos kamera gibi cansız net değil.baskaları balitech le veya bu yazdıgım kamera ayarındaki kameralarda daha net görüntğ alıyor ben birtürlü tutturamadım.kablomu devamlı değiştirdim redrock rg 59dan tutun anten kablosuna kadar kullandım rg6 yani.beslemelerini cat5 le verdim 2şer renkle tasıdım.adaptörü tecnomax rain teknim gibi birçok çeşit kullandım.aynı şekilde bnc konnektörleride.
cihaz olarak neutron -onetech smartvision spy gibi ürünler kullandım.bu kameralar yermi seçiyor anlamadım.yada lens seçimlerindemi yanlıslık yaptım anlamadım.marketlerde mekan içlerinde 3.6 -4 mm tercih ettim .hep ısıga ters yerlere koydum.parlama sorunu ve netlik sorunum var.kameralar dandik desem birçok yerde bu ayarda çok güzel görüntüler gördüm.cihazda kullandıgım monitörü soracak olursanız crt den tutun her çeşit lcd led kullandım sonuc aynı.fikirlerinizi bekliyorum .bana iç mekanda 10 numara olmasa bile 8 numara görüntü verecek bir kamera sölermisiniz fiyatı 50 -80 usd arasında.

Ne kadar ekmek O kadar o kadar köfte :)
samsung sid 47'yi dene 140 usd felen

belirttiğiniz fiyat aralıklarında tayamacctv de taiwan menşeili gerçek sony ccd ve sony dsp kamera bulmanız mümkün bu arada kamera-dvr-monitör üçlüsünün çözünürlükleri birbirine eşit olmalı eğer düşük çözünürlük değerine sahip bahsettiğiniz kameralarda yüksek çözünürlüklü monitörler kullanırsanız işiniz zor...

Merhaba Zirve,

1.Benim önerim Balandi BX-906,600 tvl 4-9 mm lensli, senin lensi ayarlaman gerekli çünkü, market için , görüntüsünden memnun kalırsın, bu arada kullandığın adaptör ve kablo çok önemli, bahsettiğin kablolar çinden ithal edilen biraz düşük kaliteli kablolar,

2. Kullanmış olduğun kayıt cihazı Muhtemelen biraz zayıf, kamera markanla aynı kayıt cihazı ve aparatlarrı kullanman sana daha az hata yaptırır.

Ben Balandi ürünlerini kullanıyorum gayet memnunum, müşterilerimde genel anlamda çok memnun. fiyatlarıda ürün kalitesine göre gayet iyi.

Bu arada şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, Bu aralar bir taiwan sevdasısır gidiyor, Taiwan markalarının %90' ı ürünlerini Çinde ürettiriyor, markalayıp gazlıyor. Birde maalesef Türkiye' de etiketleyenler var, Taiwan, Kore diye...dikkat etmek lazım.

Ics yi tercihimdir

öncelikle hepinize teş ederim yazdıklarınız için...
ben balandinin birkaç kamerasını kullandım balandi bx601 bx 602 olması lazımdı birisi 480 tvl diğer 540 tvl.
540 tvl lik oldkca güzel görüntü verdi.ama 480 baya kötüydü.peki sayın cctv kablo olarak tamı balandi kullanıyorsun.reçber in cctv kablosunu önerdi birisi numune getirdi.canlı ucu çok ince hassas gibi geldi .pek iyi birşeye benzemiyordu ama denemedim.
ICS nin 480 tvl box kamerası var uygun fiyatlı ondan kullanma düşüncem var birkaç yerde ama hiç alıp denemedim onuda deneyecem

Fiyat sıkıntısı olmasa Samsung 2280 tavsiye ederdim. 4160P nin yeni modeli olarak piyasaya sürüldü.Ama daha uygun marka konusunda tavsiyem KAREL olacak. Büyük projelerde kullandık bir sorunla karşılaşmıyoruz.DVR cihazları da kaliteli zaten asıl etki burada sağlanıyor.

Not: Kamera kablolarının yanından çok kablo geçiyor olabilir mi? 220 gerilimi parazit ve renk kaybına neden olabilir. Gerçi kullandığın kablolar kaliteli ve iyi blendajlı anladığım kadarıyla ama bir kontrol et istersen.

Bu arada Reçber kullanmanı tavsiye etmem

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri