Tableti arçta kontakla açıp kapamak istiyorum

wogn8r

Üye
Arkadaşlar iyi günler öncelikle. Amacım arabaya batarya olmadan tableti bağlamak. Bataryayı torpidoya almayı denedim kablo uzayınca güç yetmeme sorunu oluştu. Bende bataryanın devresine bataryayı söküp b- b+ yerlerine usb şarj aletinin kablosunu lehimledim. Bataryasız çalışıyo fakat ben kontağı açınca açılsın kapatınca kapansın istiyorum. Bunun için ne yapmam lazım modül vs yardımcı olabilirmisiniz.
Not: tableti makrodroid vs yardımıyla şarj takılınca açılıp şarjdan çekince belli bi süre sonra kapanma özelliği ekledim. Ama benim yaptığım yöntemlede şarj oluyo gibi algılamıyo batarya.

Arama yapın, bu şekilde sonuç çıkmıyorsa başka kelimeler kullanın.

Arkadaşım kendin diyorsun araçta batarya olmadan ... ne demek bataryasız! Ben ne önerdim, farklı kelimeler kullan! İlk sizin aklınıza gelmiş değil üstelik videosunu bile hazırlayıp sunmuşlar, burada forumda da bahsedildi. Okul bitirdiniz değil mi?

Allaha şükür okul bitirdim kardeşim. İlk benim aklıma gelmediğinide biliyorum. Bataryasız çalışma kısmını hallettim zaten. Sen benim yazdığımı okumamışsın demekki. Hem bataryasız çalışıp hem otomatik açılıp otomatik kapanan yöntemi bul göster bende özür diliyim. 1 tane arkadaşımız yapmış youtube da oda modül takıyor. Ama modülün satışını durdurmuş.

Bataryayı yerine takıp beslemeyi şarj girişinden yaparsanız şarj olarak algılayacaktır.

Bataryayı yerine takıp beslemeyi şarj girişinden yaparsanız şarj olarak algılayacaktır.
İşte antalyada yaşadığımız için sıcaklarda batarya tehlikeli olur diye bataryasız yapmak istedim. Beslemeyi bataryadan verip şarj yerindende şarja taksam bi sıkıntı olur mu acaba. Yani hem batarya devresinden elektrik verip hemde şarj yerinden şarja taksam diyorum.

Allaha şükür okul bitirdim kardeşim. İlk benim aklıma gelmediğinide biliyorum. Bataryasız çalışma kısmını hallettim zaten. Sen benim yazdığımı okumamışsın demekki. Hem bataryasız çalışıp hem otomatik açılıp otomatik kapanan yöntemi bul göster bende özür diliyim. 1 tane arkadaşımız yapmış youtube da oda modül takıyor. Ama modülün satışını durdurmuş.
Kusura bakma hazıra vermeyi sevmiyorum yaşça küçük kardeşim, arat oku paylaşıldı ;). Özür beklentim yok.

Şarj girişinden 5 volt uygulayın.
Batarya tarafına 3 volt verin. Ama batarya tarafında iki ucada ters diyot bağlayın. Bu şekilde batarya zayıf diye cihaz şarj modunda duracaktır. Diyotlar da 3 volt tarafına ters gerilim gidişini önleyecektir.
Bunu arabaya bağlamadan önce harici güç kaynakları ile deneyin.
Patlamaya karşı hazırlıklı olun. :)

Araç sigorta kutusunu açın öncelikle elinize ölçü aletini açın kontak kapalı iken bazı sigorta girişlerinde 12 volt göreceksiniz görmediniz 12 volt girişleri işaretleyin kontağı açın aracı çalıştırmayın kontağı açın sadece tekrar ölçüm yapın olmayan yerlere 12 volt gelmiştir ölçüm yaparken - probu şaseye deyirin sigortalarda genellikle + döner direk 12 den 5 volta düşüren çakmaklık tarzı cihazlarla beslemeyin tableti kullandınız zaman voltajda düşme olacağından akım vs tarzı kapanabilir.dc DC buster devreleri var hazır modül çıkışını 5 volta ayarlayin o şekilde kullanın.Tablete batarya girişinden verdiğinizde 5 volt otomatik olarak acilmassa şarj girisinde deneyin eger yine açılmazsa bazı tabletlerde telefonla larda degisibiliyor bu tarz şeyler turn on devreler var elektrik yani örneğin 5 volt yada 12 volt gelicekya kontagi açtığında tabletin açma düğmesini role vb tarzı ile 3 saniye 5 saniye basılı tutucak bir devre yapabilir siniz turn on devreler zaman ayarı kondansatör faradi ile alakalı araştırınca öğrenirsiniz.Forumdaki kişilere saygılı olun sizden yaşça ve iyilik yapmaya paylaşma ya öğretmeye ve öğrenmeye kendini adamış insanları üzmeyin sağlıcakla kalın

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri