Taşlama aleti motoru

ercan517

Üye
Merhaba elimde 2300w 10.7Amper bosch canavar motoru var mil devri=8500 dk (taşlama aleti )

Öncelikle bu motorlar Ac motormu yoksa Dc motormu? Bu komuyu ayrıntılı açıklarsanız sevinirim.

Ayrıca bu güçteki bir motor için uygun bir hız kontrol devresi arıyorum.

Bir önemli konuda bu motoru çalıştırmak için ana hattan 15 amper sigortaya bağlı hat çekeceğim bu yeterli olurmu kalkıştaki artış için?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik iş mesleki bilgi gereken bir iştir, marangozluk gibi, berber gibi... bazılarımız üniversite bitiriyor yine anlamıyor.
yanlış iş yaparsan evi yakarsın yada kendini ve başkasını hayatını tehlikeye sokarsın.

Ne? inanmıyormusun, Ne?, örnek mi istersin: Hımmm ...çok, al bir gazete görürsün, üçüncü sayfada... akşama haber kanalına Obama dan hemen sonra ....çığlıkları duyarsın... Bırak bu işi eheliye. Karşı sokağında bir elektrikçi olduğunu biliyorum. Ondan yardım iste... bir sakal verirsin ona.

Merhaba elimde 2300w 10.7Amper bosch canavar motoru var mil devri=8500 dk (taşlama aleti )

Öncelikle bu motorlar Ac motormu yoksa Dc motormu? Bu komuyu ayrıntılı açıklarsanız sevinirim.

Bir önemli konuda bu motoru çalıştırmak için ana hattan 15 amper sigortaya bağlı hat çekeceğim bu yeterli olurmu kalkıştaki artış için?

-AC motor
-her zaman düşük sigorta iyidir, hatta 10A lık bir sigorta dene, LÜZÜMSUZ atarsa sigorta değerini yükseltirsin

-AC motor
-her zaman düşük sigorta iyidir, hatta 10A lık bir sigorta dene, LÜZÜMSUZ atarsa sigorta değerini yükseltirsin

Evet malesef çalışırken atıyor 10 amperlik sigorta o yüzden değiştirmem gerekekcek.

Cevap için teşekkürler

arkadaşlar ben taşlama aletinin motorunu hem ac hemde dc de çalışabilen üniversal motor olarak biliyorum değerli ustalarım yanlışım varsa düzeltirmisiniz

-AC motor

Sayın Kural Bey,

Acaba taslama motorun AC olduğunu nasil anladiniz? Lütfen konuyu biraz daha acar misiniz?

Saygilarimla

yüzde doksan 220 v AC bir motor
hız kontrolü için bu motoru kullanamazsın. ivertörler fazlar arası volt verdigi için olmaz dimmer denilen bir malzeme var ben küçük [1500VATT]güçlerde onu kullanıyorum [BAHÇIVAN] ın sitesini ara belki o güçte dimmer vardır. ilkkalkışta yüksek amp çeker 32A sigorta kullan

yüzde doksan 220 v AC bir motor
hız kontrolü için bu motoru kullanamazsın. ivertörler fazlar arası volt verdigi için olmaz dimmer denilen bir malzeme var ben küçük [1500VATT]güçlerde onu kullanıyorum [BAHÇIVAN] ın sitesini ara belki o güçte dimmer vardır. ilkkalkışta yüksek amp çeker 32A sigorta kullan

32 amp? Ani su isıtici degl 2000 wattlık cihaz. 16 amp c tipi otomat uygundur diye dusunuyorum.

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

merhaba,
öncelikle bu bir seri universal motordur bu motorların en büyük özelliği devir sayıları ve kalkınma momentleri çok yüksek olmakla beraber devir sayıları yükle değişir. hem ac hemde dc çalışırlar devir ayarlamak istiyorsan uygun güçte dimmerlerle yapabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri