Tıkanmış buzdolabı

Arkadaşlar hayırlı işler görüşlerinize ihtiyacım var tıkanık Bi buz dolabı vardı arçeliğin evapı söküp asetonla temizledim akümülatörden 1 corba kaşığı kadar yağ çıktı iyice kuruttum sonrasında kılcal ı değiştirip bağladım evapın alt baklalarına ıslak elle dokununca parmağım yapışıyor gazın akış sesi stabil olarak psss geliyo dönüş borusu terliyo ama termostat ı 5 e ceketim gece 4 te simdi ise min e bile alsam motor hala susmuyor dolabın altı dolu üstü boş Manuel timerli Bi dolap yardımcı olursanız çok memnun olurum

İyi günler annemin dolabı soğutması Bi usta cağırdı dolap tıkalı dedi kılcal boruyu değiştirdi bide içeride radyatör benzeyen Bi alüminyum parçayı söküp asetonla yıkadı kuruttu içini gazın sesi sürekli akışkan hale geldi yani sesi önceden 2 veya3 saniyede bir pıst derken adam yaptıran sonra sürekli pıssssss diye gaz sesi stabil hale geldi ama dolap 2 gündür hiç durmadan çalışıyor gazın dönüş borusunuda gösterdi buzlanma yaparsa siboptan biraz biraz kaçırıp gazı buzlanmayı gider dedi buz yok ama terleme yapıyo bişey eksikmi yaptı acaba usta

Arkadaşlar hayırlı işler görüşlerinize ihtiyacım var tıkanık Bi buz dolabı vardı arçeliğin evapı söküp asetonla temizledim akümülatörden 1 corba kaşığı kadar yağ çıktı iyice kuruttum sonrasında kılcal ı değiştirip bağladım evapın alt baklalarına ıslak elle dokununca parmağım yapışıyor gazın akış sesi stabil olarak psss geliyo dönüş borusu terliyo ama termostat ı 5 e ceketim gece 4 te simdi ise min e bile alsam motor hala susmuyor dolabın altı dolu üstü boş Manuel timerli Bi dolap yardımcı olursanız çok memnun olurum

şimdi bunu yapan kişşi senmisin başka bir usta mı onu anlamadım ben?

bunu yapan ezbere iş yapmış bence.sade asetonla sistem temizlenmez..ayrıca madem evapı sökmüş neden değiştirmemiş ki ?

ayrıca takılan kılcalın boyu ne kadar?

alt taraf kaç dereceye kadar düşüyor ki dolap durmuyor_

vs..vss

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler