Tıbbi Cihazlar İçin Paylaşım

tokatli64

Üye
arkadaşlar tıbbi cihazların onarımı için yardımcı olabiklirim..ekg-defibrillator-usg-fizik tedavi ve usg probları vs...

kardeş yardım girişimlerin için şimdiden teşekkür ediyorum. Böyle girşimlere raslamak pek mümkün değil. Herkes bilgiyi saklamayı tercih ederken .. neyse ..

şimdi ben bir proje üzerinde çalışıyorum. anestezi cihazı...
bu cihazlar hakkında bilgin var mı ? ben tam olarak hava + azot+ oksijen karışımı hazırlamak istiyorum. bu 3 gazı istediğim oranlarda karıştırarak belli bir basınç ile çıkış vermem lazım.
bu konuda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. yoksa bile yinede yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim..

sayın uffuk arkadaşım anestezi cihazları tıbbi sektörün en hassas konusudur.bu cihazların onarımını maalesef yapmıyorum.1993 yılından beri bu sektörün içindeyim ama anestezi ve nükeer tıp konusuna son derece uzagım...saygılar.

Anestezi hakinda bilgim yok. Lakin O2 icin kullanacagin sensor onemli. Drager, figaro gibi firmalarin sensorleri mevcut, kimyasal ve optik tabanli.
Optik olanlarin omur sorunlari yok sayilir lakin maliyet ciddi yuksek.
Kimyasal olanlarin isinma (warm-up, burada kast edilen scanner gibi bir isitma degil, olcume hazir hale gelmesi icin gecen sure), yarilanma, omur ve standart sapma konularini degerlendirmek lazim.
Kalibrasyon asamasinda sertifikasyon sa hibi bir firmadan (HABAS vb...) referans gaz almani tavsiye ederim.

Son düzenleme:
sy tokatlı fotograftaki power supply medikal cihaz için sanırım
bilginiz varsa hangi makinanın oldugunu yada hangi makinalara uyumludur
bilginiz varsa bizimle paylaşırmısınız
saygılar

Ekli dosyalar

• DSCN0229.jpg
    DSCN0229.jpg
    84.4 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
kardeş yardım girişimlerin için şimdiden teşekkür ediyorum. Böyle girşimlere raslamak pek mümkün değil. Herkes bilgiyi saklamayı tercih ederken .. neyse ..

şimdi ben bir proje üzerinde çalışıyorum. anestezi cihazı...
bu cihazlar hakkında bilgin var mı ? ben tam olarak hava + azot+ oksijen karışımı hazırlamak istiyorum. bu 3 gazı istediğim oranlarda karıştırarak belli bir basınç ile çıkış vermem lazım.
bu konuda bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. yoksa bile yinede yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim..

anestezi uzmanları cıhazları hastanın Kg ,tansiyonu , sedimi ne göre flowmetreden akademik bilgisi dogrultusunda ayarlar her hasta için verilen miktar farlı farkllıdır oksijen + halaton +azot kullanılır .azot ve oksijen tek başına aneztezik madde oluşturmaz

slm arkadaşlar biyomedical sistemlerde yardımcı olabilirim her konuda tansiyon aletinden - ct-mr-ped-anjio-gama-mamo-tüm sistemler sorularını bekliyorum yardımcı olabilirim iyi akşamlar...

oksijen ve azot prodoksit akış manometresi bulman lazım üzerinden basınçları ayarlayarak hastaya verebilir ve ya bir yere aktarabilirsin malzemeyi görmen için hastaneye gidip anestezi cihazının üzerinde görebilirsin

kadir kardeşim bana acilen Anestezi cihazınn kalibrasyonu lazım öğrenciyim yardımcı olursan sevinirim tşkler
msn :*********@hotmail.com

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,175
Kullanıcılar
449,938
Son üye
Dragonov

Yeni konular

Geri