Türkiye’nin İkinci Hitech İnsansı Robotu Nihayet Bitti

MAIN_LOOP

Onursal Üye
Onursal Üye
çok sessiz çalışan konuşmaya dahi ihtiyaç duymayan telepati yoluyla anlaşan
teknoloji harikası robotumu bitirdim.mekatronik harikası bipet

Çalışmanız çok güzel olmuş elinize sağlık bozulmuş malzemelerimi kullandınız.

Son düzenleme:
vestelin reklamıdki robotlara benziyor.

bence insansı robotarın tasarımı biyere kadar geliştirilip sonlandırılacak.benim şahsi görüşüm hiçbir zaman insansı olamıycaklar.
he nezaman insan beyninin sırrını %100 çözerler ki imkansız gibi ozamn zaten robotla uğraşmazlar.
gerçi ülkemiz pek insansı olmasalarda robottan geçilmiyor ; mutfak robotu,temizlik robotu,halı yıkama robotu. benim annanem ilk radyo çıkınca sesi dinlediğinde içinde küçük insanlar olduğunu zannetmiş. şimdi o hesap insanımızda bi tane elektrik motoru olan cihazlara robot demesine şaşırmıyorum.

nasada bi tane sinek yapsınlar,hadi onuda geçtim sinek kadar küçük ama onun kadar stabil havada kalan bişey yapsınlar.nasıl bir PID yazarlar,kalman filtresi yazarlar.merdivenleri tek tek çıksınlar önce bitten,pireden başlasınlar sonra adım adım insana doğru yolu var.
öyle zart diye insansı robot :)

resimdeki robot çalışan sıfır malzemelerden malesef. bozuk parçaları bozulduğu an atarım genelde.

robot harika görünüyor :)

Ekonomik robot yapmışsınız o zaman ihtiyaç anında sağlam malzemeyle bozuk malzemeyi degişim yapabilirsiniz.

Akıncı-1'ın gelişmiş modeli üst kısımdaki videodaki gibi olur inşallah

[video=youtube;wW5tH9Qibk0]http://www.youtube.com/watch?v=wW5tH9Qibk0&feature=g-upl&context=G239850bAUAAAAAAAAAA[/video]

kullandığım malzemeler entegreler LA3600 ekolyzr entegreleri bir ara yapmıştım ihtiyaç olursa onları ordan sökmek istemem açıkçası.

zaten robotu kızım çoktan kreşine götürmüş orda çocuklar parçalamıştır. biranda aklıma geldi robotik konulu foruma bakıyordum espri olsun diye yapıverdim öylesine :)
insansı robot yapmaya çalışan insanların amaçllarını anlamıyorum. gerçekten işe yarıycak bir işe yarıycak bir robotu mesela mutfak işleri temizlik işleri ile ilgilenecek bir şey yapılsa tekerlekli olsada olur. sırf iki ayak üzerinde tutmak için yapılan gyro, accelerometer, imu, ünitesi , inverted pendulum yazılımı vs.. işlerini yapmak için bi dünya zaman ve donanım harcanıyor insansı olmasın işe yarasın yeter. insana benzese nolur benzemese nolur. show dan başka bir işe yaramaz. gerçekten işe yarıycak bir insansı robotu görmeye bizim örümüzde yetmez gibi geliyor bana. hisleri olmayan,kendi kendine karar veremeyen birşey ne işe yararki. kontrol edilen her cihaz robot ozaman. arabada,uçakta bir nevi robot ozaman.

Ekonomik robot yapmışsınız o zaman ihtiyaç anında sağlam malzemeyle bozuk malzemeyi degişim yapabilirsiniz.

Akıncı-1'ın gelişmiş modeli üst kısımdaki videodaki gibi olur inşallah

[video=youtube;wW5tH9Qibk0]http://www.youtube.com/watch?v=wW5tH9Qibk0&feature=g-upl&context=G239850bAUAAAAAAAAAA[/video]

güzel çok güzel gerçekten

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri