Türk telekomdan gelen internet sinyalini ölçme

telefon sinyali geliyor mu ? gelmiyor mu ? diye dil ile kontrolu aklıma geldi .
1.5 volt piller için olur da 48 volt ve üzeri için hiç tavsiye etmem.o_O

1.5 volt piller için olur da 48 volt ve üzeri için hiç tavsiye etmem.o_O

telefoncular dil kontrol yapanları gördüm
tüpcüler çakmakla
elektrikcilerde ellerinin tersi ile ( alçak gerilim kendine çeker )
bu yüzden örneğin çarpılmada kabloyu bırakamaz .

tersi durum yüksek gerilimde iter .

Merhabalar,

Telefon hattı Servis sağlayıcı santralinden ölçüm yapıldığında da 48 volt alınıyor peki 0.4 kablolar ile 3 km 4 km mesafeye kadar dc voltajda nasıl kayıp olmadan müşteriye kadar dc 48 volt ulaşıyor.

Merhabalar,

Telefon hattı Servis sağlayıcı santralinden ölçüm yapıldığında da 48 volt alınıyor peki 0.4 kablolar ile 3 km 4 km mesafeye kadar dc voltajda nasıl kayıp olmadan müşteriye kadar dc 48 volt ulaşıyor.
Her sokak başında veya küçük bölge diyelim santral kutuları / panoları bunu tolere eder, yani düşündüğümüz mesafeler yok.

Her sokak başında veya küçük bölge diyelim santral kutuları / panoları bunu tolere eder, yani düşündüğümüz mesafeler yok.

Her sokak başında telekom saha dolapları var ve bina girişlerinde telefon kutular var ama o dolaplarda sadece regletler var santralden gelen hattı jumper ile reglete bağlayarak ilgili müşterinin binasına gönderiliyor.
Yeni tip outdoor dslam var simdi telefon hattinida internet hattinida yeni tip dolaplardan veriyorlar ama onların mesafeside yine 300 metre falan 300 metre mesafede bile dc olarak gönderilen voltajda kayıp olmazmı.
Ben ip kameram için cat 6 kablonun boş perinden 15 20 metre mesafeye dc 12 volt gönderemedim gidene kadar kayıplar oluştu kamera çalışmadı.

Detaylı döküman buldum

https://www.cisco.com/c/en/us/support/docs/voice/digital-cas/14007-net-signal-control.html

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,889
Son üye
1 Levent plaza

Yeni konular

Geri