Türkçe DipTrace Programı ile Baskı Devre Kartı Yapımı

yaygayz

Üye
Arkadaşlar merhabalar. Bugün itibariyle ne zamandan beri kurmak istediğim sitemi kurmuş bulunuyorum. Şu anda profesyonel değil ancak daha sonraları zenginleşecek ve güzelleşecek inşallah.
Sitemde ilk yazımı, baskı devre kartlarını yaparken kullandığım DipTrace programını anlatarak başladım.

DipTrace programı %100 Türkçe çalışan bir baskı devre tasarım programıdır. Bu Programla elektronik devrelerin şemaları, çizilen şemaların PCB'leri ve eleman kılıflarının tasarımları kolaylıkla yapılabilir. İlk bakışta karışık ve zor gibi gelebilir ancak alıştıkça kolayca kullanacaksınız.
Yazımın birinci kısmında anlatım maksatlı olması için bir devre belirledim. Bu devre 555 entegreli ayarlanabilir flip-flop devresidir. Yazımın ilk kısmında öncelikle bu devrenin şemasının diptrace programında çizimini, kılıfı olmayan elemanların kılıfının tasarlanmasını ve çizilen devrenin PCB'sinin oluşturulmasını anlattım. Yazımın birinci kısmına ulaşmak için
Yazımın ikinci kısmında ise PCB tasarımını oluşturduğumuz devrenin çıktısının alınmasını ve son olarakta diptrace programında PCB tasarımını yaptığım devrenin uygulamasının görüntülerini verdim. Yazımın ikinci kısmına ulaşmak için
Arkadaşlar, umarım faydalı olabilmişimdir. Yorumlarınızı bekliyorum...

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri