SwitchViewer Projesi - PIC Portlarının Durumunu Bilgisayar Arayüzünde Gösterme

Bu devreyi yaptım fakat 31 buton az geldi, bu devreden 3-4 tane yapıp nasıl bir multiplexer ile çoklayabilirim.. 124 butonu PC den takip edebilirim..

kısaca multiplexer devresi için yardım istiyorum..

İşin kötü yanı bilgisayarlarda com portları bitirdiler.

FT bilmem kaç entegresi sağolsun.. Gerekirse ondan kullanırız.. :)

Guzel olmus. ustunde birazdaha calısılarak Degişik otomasyon cihazları yapılabilinir.

PC uzerindeki arayuz Programına internet erişimi eklersen internetten kontrol edilebilir bir şey olur.

Pic ile kullanılan ethernet chiplerini kullanmadan internet kontrolu yaptırabilirsin bu yolla.

selam arkadaşlar..
bu programın arayüzünü vb de yapan veya çevirebilen varmı? ben hala deniyorum sağlıklı (c arayüzdeki gibi) veri alamadım ya..

vb bilen arkadaşlara duyrulur...

Public Class Form1

Private Sub SerialPort1_DataReceived(ByVal sender As Object, ByVal e As System.IO.Ports.SerialDataReceivedEventArgs) Handles SerialPort1.DataReceived
Dim veri As String = SerialPort1.ReadByte
textbox1.text=veri
End Sub

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
SerialPort1.PortName = "COM1"
SerialPort1.Open()

End Sub

End Class

ben böyle bişeyle denedim ama PORTA yı PORTB yi ....
c deki örnek gibi ayrı ayrı PC ye nasıl alabilirim

bu arada YARARMAN arkadaşım anladığın gibi ben hala aynı yerdeyim. çözüm bulamadım.. :) seni rahatsız etmeyeyim diye arkadaşlara sorayım dedim artık :)

YARARMAN buraları bile takip ediyorum düşün yani neler yapıp da istediğimi yapamadığımı ? :):)

VB'den anlasaydım yardımcı olabilirdim ancak maalesef anlamıyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri