Switch ve Rölelerin kodları Standartmıdır ?

Herkese selamun aleyküm hayırlı geceler hayırlı iş ve çalışmalar...

Değerli ustalarım benim şöyle bir sorum olacak sizlere...

Daha bu gün sabah araba rot vs parçaları üreten bir iş yerinde iş başı yaptım ilk iş olarak bir tane metal kesme makinasının tamiri yapılacak :) Fakat makina Allah versin her tarafı switch röle ve kontaktörler ile dolu.

E tabii arızalı makina olduğundan üstündeki elemanları sökmüş diğer arıza yapan makinaya sırayla aktarmış geçmişler....

Şimdi cihaza switch lazım fakat elimde numune yok switchlerin üzerlerinde de herhangi bir kod vs bişiy de yazmıyor açık kapalı kontaklarının NO NC gibi kodları var numaraları var fakat başka da marka yada model numarası vs yok...

Bu switchlerde acaba marka model yada tanımlayıcı bir ip ucu var mı ? yani switch şekillerine basma uçlarına göre kodlu mu yada bu kodlar üretici firmaya göre değişir mi ?

Şimdi numuneyi çalışan makinadan söksem çalışan makina çalışmayacak sizce ne yapmam lazım

Birde bir tane motor sürücü hız kontrol cihazı var devreyi takip ettim cihaza tek faz ve nötr giriyo 3 faz çıkıp motora gidiyo böyle bişiy var mı yani devreyi doğru mu takip etmişim çünki motor hız kontrol elemanları ile daha önce hiç çalışmam olmadı tamamen yabancıyımda...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sen ihtiyacın olan swiçlerin veya konpanentlerin resimlerini çevre elamanlarla birlikte çek malzemecine öğle git .

sen ihtiyacın olan swiçlerin veya konpanentlerin resimlerini çevre elamanlarla birlikte çek malzemecine öğle git .

Vaaay değerli ustam B.A.U sizi forumda görmek çok güzel hele sorumuza ilgi göstermeniz şeref verici...

İlginiz için teşekkür ederim benim de son çare aklımdan o şekilde bir çözüm geçiyordu fakat teknik olarak yinede sorma ihtiyacı duydum...

2.2 KW. a kadar güçlerde, monofaze (tek faz 220 v. girişli) sürücü ımalatı bulunmaktadır. Bu durumda cıhaza 220 volt girer, 3 faz fazlar arası, 220 volt gerilim cıkar. Bu sürücüde de motoru üçgen baglamanız gerekır, buna dikkat ediniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri