Swallow iletken akım taşıma kapasitesi

fizup

Üye
Arkadaşlar Swallow iletkenin akım taşıma kapasitesi EMO.kitabında (1) 120A. (2) 160A.
(3) 180A. proje hesaplarında kaç alıyoruz.Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse memnun olurum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
eoobDQ.jpg

parantez içerisinde belirttiğin 1, 2 ve 3 nolu numaralar faktörlerle alakalı
genelde hangisi kullanılır bilmiyorum fakat 3 numara mantıklı gibi

Bencede (3) mantıklı görünüyor.Teşekkür ederim.

bunlar (1),(2) yada (3) Buz yükü bölgelerini ifade eder. Proje hangi bölgede ise onu baz almanız gerekir.

1 numara 40 derece için
2 numara 25 derece için
3 numara 20 derece için akım taşıma kapasitesi

Arkadaşlar yapmayın Allah aşkına siz en kötü durumu baz alacaksınız. Hava sıcaklığı ve ortam şartlarının ne olacağını biliyorsanız başka. Ama ben en kötüyü baz alıyorum ne yani şartlar 120 A düşürüp olay patladığında şartlar kötüleşmiş ondan olmuş mu diyeceksiniz. Siz hesabınızı daima kötüye göre yapın marjınızın olduğunu si bilin. Parayı veren hep en ucuzunu ister. Riske attığınız şey mesleğiniz.

1. Bölge diye tanımlanan illerin içinde öyle lokasyonlar var ki hava şartları 4.bölgeyle aynı. Bu bağlamda mevcut bölge düzenlemeside hiç mantıklı değil. Uygulama yapılacak yerin meteorolojik istatistiklerine bakıp öyle karar vermek gerekir. Teknik eleman riske mahal vermez.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri