sv serisi delta hızlı çıkış

sv serisi deltalarda kaç adet hızlı çıkış var çözemedim wplsoft un wizard ında sadece y0 ve y2 var
anladığım kadarıyla y0-y1 ch0 y2-y3 ch1 2 tane çift faz hızlı çıkış var ama plc üstünde
c0:y0-y1 c1:y2-y3 c2:y4-y5 c3:y6-y7 olarak ayrılmış ben y0-y2-y4-y6 yı tek faz ayrı ayrı hızlı çıkış olarak kullanabilirmiyim? eğer kullanılıyorsa y0-y2-y4 ve y6 nın pals adedi tamamlandı bitleri nedir onlarıda bulamadım ...wizardında sadece y0-ve-y2 var...
bide ss serilerinde olduğu gibi sürekli çıkış almak için (continuous output y0 m1010 ---- y1 m1023) bitleri var sv serisinde bu bitleri bulamadım nedir acaba?
herkese teşekkürler

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
DVP-28SV11T serisinde 4 adet 200kHz pulse çıkışı mevcuttur.
Örneğin CH0: Y0=pulse Y1=direction şeklinde dir.
CH1: Y2-Y3
CH2: Y4-Y5
CH3: Y6-Y7

Örneğin PLSY komutu için 2.parametre olan pulse sayısını K0 atarsanız bu şekliyle PLSY continuous pulse üretir.

Ama kişisel tavsiyem PLSV komutudur.
Örneğin;
LD M0
DPLSV D200 Y0 Y1
şeklindedir. Ters yön için D200 hız register'a örn; 10khz için K-10000 yazmak yeterli.

Özel bitleri aşağıdaki ekteki dosyada bulabileceksiniz.

Kolay Gelsin

Ekli dosyalar

• PLC-Application-Manual_en.pdf
    8.2 MB · Görüntüleme: 58
İLGİLENDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER İMDAT BEY.. VERDİĞİNİZ BİLGİLER ÇOK İŞİME YARADI YALNIZ BİKAÇ SORUM DAHA OLUCAK. :)

SV SERİSİ İÇİN
M1029 Y0
M1030 Y2
M1036 Y4
M1037 Y6 PALS TAMAMLANDI BİTİ OLARAK BULDUM...

ANLADIĞIM KADARIYLA (PLSV) KOMUTU SADECE SV SERİSİ PLC LER İÇİN GEÇERLİ SS-SA-SX SERİLERİNDE KULLANMIYOR MU?

(PLSY komutu için 2.parametre olan pulse sayısını K0 atarsanız bu şekliyle PLSY continuous pulse üretir) BU İŞLEMİ SS SERİSİNDE DENEDİM OLMADI SS- SA - SX SERİLERİNDE OLUYOMU YOKSA SADECE SV SERİLERİNE AİT Bİ ÖZELLİKMİ , K0 YERİNE Bİ WORD ALANINA ÖRNEĞİN (D20) K0 DEĞERİNİ ATARSAM OLURMU?
İLGİNİZE TEKRAR TEŞEKKÜRLER KOLAY GELSİN.

Merhaba Ertuğrul Bey,

Verdiğiniz flag'lar için sıralama doğrudur.
-PLSV komutu yalnızca SV/EH2 gibi serilerde var. Diğerlerinde yok.
-PLSY komutundaki continous pulse çıkışa gelince K0 ile atama yalnızca SV serisinde var.
SS/SA/SX serisinde örneğin Y0 için M1010 SET edilmeli. SV serisinde buna gerek yok, yalnızca pulse sayısı değeri sıfır atanması yeterli.

İyi çalışmalar.

merhabalar delta ürünü sv serisi plc aldım.kullanacağım projede 5 adet step motor var. anladığım kadarıyla 4 tane hızlı çıkış veriyor.

Merhaba,

Evet DVP-28SV serisi PLC'lerde 4ad Hızlı Pulse çıkışı mevcuttur.
DVP-28SV PLC üzerindeki çıkışlar (open-collector) tipte çıkışlardır.
PLC'ye ilave olarak takılan DVP01PU-S tek eksen pozisyonlama kartı ile eksen sayınız artırılabilir.
Aşağıda dökümanını inceleyebilirsiniz.
http://www.deltaotomasyon.com/deltacd/quick_start/plc/dvp01pu.pdf

Ancak burada dikkate almanız gereken husus DVP01PU-S modulünün pulse çıkış tipinin
line-driver (A+,A-,B+,B-) 5VDC şeklinde olduğudur. Dolayısıyla süreceğiniz sürücünün desteklediği
giriş pulse tiplerini bilmelisiniz.

Eğer sürücünüz line-driver pulse girişi ile sürülemiyorsa 2ad DVP28SV PLC'de tercih edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Bilgiler çok güzel benim de sormak istediğim aynı başlık altında birkaç soru var.

1.DVP28Sv ile Servo motoru doğrudan çalıştırmakla ilgili bir sorun varı yoksa Servo motor çalışması yapacaksam DVP01PU gibi motion control da mı eklemeliyim?

2.Asda B2 yi DVP28SV ye bağladığımda başlangıç için Limit Switch ve Acil Stop u sanki varmış gibi mi göstermek gerekiyor?
Eğer öyle ise ASDA B2 nin CN1 çıkışının 27 ve 28 pinlerini User Manual Acil durum butonu olarak göstermiş.Bu pinleri DVP 28 SV de (Y) çıkış pinlerine mi bağlamak gerekli?

Kısacası ben hiçbir yere bağlantı yapmadan sadece Servonun yapısını öğrenmek için Servoyu nasıl çalıştırırım bunu soruyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgiler çok güzel benim de sormak istediğim aynı başlık altında birkaç soru var.

1.DVP28Sv ile Servo motoru doğrudan çalıştırmakla ilgili bir sorun varı yoksa Servo motor çalışması yapacaksam DVP01PU gibi motion control da mı eklemeliyim?

2.Asda B2 yi DVP28SV ye bağladığımda başlangıç için Limit Switch ve Acil Stop u sanki varmış gibi mi göstermek gerekiyor?
Eğer öyle ise ASDA B2 nin CN1 çıkışının 27 ve 28 pinlerini User Manual Acil durum butonu olarak göstermiş.Bu pinleri DVP 28 SV de (Y) çıkış pinlerine mi bağlamak gerekli?

Kısacası ben hiçbir yere bağlantı yapmadan sadece Servonun yapısını öğrenmek için Servoyu nasıl çalıştırırım bunu soruyorum.
Yardımcı olursanız sevinirim.

Hiçbir modül kullanmadan 28SV serisi ile 4 adet servo motoru PALS ile sürebilirsiniz.

ASDA-B , B2 ve A2 serisi servo motorlar için gerekli dökümanı ekliyorum biraz incelerseniz orada yapmanız gereken parametre ayarları ve soket bağlantısı açıkşça anlatılıyor hepsini birebir uygularsanız motoru sorunsuz olarak hareket ettirirsiniz.

Ekli dosyalar

• ASDA-B2 Servo Harici Pozisyonlama.pdf
    117.8 KB · Görüntüleme: 32
  • ASDA-A2 - Harici Pozisyonlama.pdf
    124.6 KB · Görüntüleme: 26
  • ASDA-B SERVO HARICI POZISYONLAMA.pdf
    120.2 KB · Görüntüleme: 23
28 sv'de 6 adet 200khz çıkış var diye biliyorum. Y0, y1, y2, y3, y4 ve y6 olmalı. Bu fotoyu da 28sv'nin dökümanından aldım. Eğer böyle değilse çok kötü. 3 servolu bir proje üzerinde çalışıyorum şu an. Ve bütün projeyi buna göre yaptım.
1528359214555.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri