Suyun kirliliğini ölçen sensör

gurkan_66

Üye
Merhabalar.Ödevim için bir sensörün datasheeti lazım.Fakat sensör hakkında pek bilgi bulamadım.Suyun kirlilik derecesini algılayan bi eleman.Bulaşık, çamaşır makinelerinde kullanılıyor.Siemens aquasensör diye adlandırmış.Borudan geçen suyun bulanıklılığını kızılötesi ışınları sayesinde ölçüyor ve buna göre kirlilik derecesini belirliyormuş.Netten bu kadar bilgiye ulaşabildim.Adını sanını tam bilsem belki data dosyasınıda bulabilirim.Bu konu hakkında sizden yardım istiyorum.teşekkürler.

Cevabın için teşekkürler ama benim aradığım bunlar değil.Çamaşır, bulaşık makinelerinde kullanılıyormuş.Suyun kirliliğini algılabiliyormus.Başka yardımcı olabilcek varmı?

bende buna benzer bir sensör arımaya başladım şimdi.benin suyun içinde kum zerreleri var.ben bu zerrelerin yogunluguna göre çökertme ilacı veren bir sistem kurmak istiyorum.şimdi işletmede suyu gözle kontrol edip çökertme kimyasalını belli oranda dozarjlıyoruz.bunu otomatiğe çevirirsem çok iyi olacak.böyle bir sensörü bilen varmı acaba.teşekürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri