susta kırılıyor

DGN FRT

Usta Üye
Arkadaşlar bu sustaların arka kısmı sürekli kırılıyo.. tamir yolu var mı?Tavsiyeniz nelerdir? teşekkürler...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
fiber susta kullanmanı tavsiye ederim normal çeliklerden daha uzun ömürlü birde tabi kullanmaya bağlı olarak değişebiliyor yükü direk sustaya değilde sustaya bağlı bir kılavuz tele bindidirsen susta daha az yorulmuş olacak ve böylelikle daha uzun ömürlü olacaktır kolay gelsin

fiber susta kullanmanı tavsiye ederim normal çeliklerden daha uzun ömürlü birde tabi kullanmaya bağlı olarak değişebiliyor yükü direk sustaya değilde sustaya bağlı bir kılavuz tele bindidirsen susta daha az yorulmuş olacak ve böylelikle daha uzun ömürlü olacaktır kolay gelsin
yani sustanın arkasına ek bir tel atalım yük ona binsin öyle mi? bir de plastik de kopmadan sonra ne yapabiliriz. tamir yolu var mı?. Ben aslında kırılan kısma 2.5 kabloyu yuvarlak kısım yapıp onu da sustanın plastik kısmına kabloyla sıkıp kullanmayı düşünüyorum...

çelik sustayı belki tig kaynağıyla birbirine kaynattırabilirsin...tig kaynağı çelik parçaları birbirine kaynatabilir ama ne kadar uzun ömürlü olur deneyip görürsün...alttaki linke bak
Otomasyon"https://www.google.com.tr/search?q=tig+kayna%C4%9F%C4%B1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=sb2lUbvPM4TUPK78gYAI&sqi=2&ved=0CD0QsAQ&biw=1366&bih=667"]https://www.google.com.tr/search?q=tig+kayna%C4%9F%C4%B1&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=sb2lUbvPM4TUPK78gYAI&sqi=2&ved=0CD0QsAQ&biw=1366&bih=667[/URL]

plastikte çözüm yok o zaman..

sustanın genişliği yarım santim kadarsa 3 lük matkapla yanyana 3tane delik açıp perçinleyebilirsin veya deliklerden tel geçirerek bağlayabilirsin pot yapıp sağa sola takılırmı deneyerek görürsün :)
Sustanın içinde bildigin gibi çoklu çelik tel var ...matkapla delip perçinlesek yük bindiginde yine kopar bence..

:)ben bır fıkır vereyim ustalara susta (klavuz)sadece öncü olması lazım yuk versenız kırılır kopar bunun yerıne bisikletçilerın kullandığı fren teli vs çelık halat var klavuzla bu halatı geçırıp arkasından kablo vs çekerseniz kolay kolay sorun çikmaz 3-4 kişi bu şekılde kabloya asıldığımızı hatırlıyorum tabıı arap sabunu şart:)

:)ben bır fıkır vereyim ustalara susta (klavuz)sadece öncü olması lazım yuk versenız kırılır kopar bunun yerıne bisikletçilerın kullandığı fren teli vs çelık halat var klavuzla bu halatı geçırıp arkasından kablo vs çekerseniz kolay kolay sorun çikmaz 3-4 kişi bu şekılde kabloya asıldığımızı hatırlıyorum tabıı arap sabunu şart:)
yani kılavuzu tek başına deil ara bir halatla kullanmak lazım...

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri