SURUCULERİN GİRİS VE CIKIS AMPER FARKLARI

serifmemis

Üye
Merhaba arkadaslar elimde schneider atv32 surucu var ve 7,5 kw lık fan motorunu sürüyor 50 hz de sürücü giris amperleri 18-22 amper arası cıkıs amperi ise 14-15 amper arası burada bir kayıp soz konusu bunun normal oldugu soyleniyo aradaki 3-5 amperlik farkı surucu kendi icinde kullanıyor peki farklı bir marka surucu daha var sew marka cıkısına 3 tane 11 kw motor baglı bunun giris amperi 34 amper cıkıs amperi ise 48 amper bununla ilgili bilgi sahibi olanlar degerli fikirlerini paylasabilirmi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Giriş akımı çıkış akımına göre daha az akım çeker.Sürücü ekranında gözüken değer çıkış akımıdır.

Giriş akımı çıkış akımına göre daha az akım çeker.Sürücü ekranında gözüken değer çıkış akımıdır.
Abi bende bugün söyle birşeyle karşılaştım ama hiçbir fikrim olmadığı için bilgi almak istedim 8 Hz de çalışıyor sürücü sürücünün üzerinde 3 amper çekiyor yazıyor çıkış olcuyorum 2.3 amper çekiyor sürücünün giriş olcuyorum 1 amper çekiyor

Görünür güç, aktif güç farkı var ve vfd eğrisinden dolayı oluşan bir fark var.
inv girişi 50 hz 380v 5A fakat motor çıkışı 25 hz 150 v 12A olabilir

Jes beyin verdigi bilgi dogru.Hiçbir sürücüde okadar büyük bir kayıp olamaz.Eger gerçekten bu kadar büyük kayıplar olsaydı sürücünün üzerinde çay demleyebilmemiz gerekirdi :)

Suruculer farkli hizlar icin motora farkli voltajlar verir. Haliyle bir transformatorde primer akimi ile sekonder akimi nasil farkli oluyorsa suruculerde de voltaj donusumunden dolayi giris ve cikis akimlari farklidir.

Ote yandan surucunun cikis voltaji yuksek frekansli darbeler seklindedir. Kullanacaginiz olcu aletinin bu dalga sekillerinde dogru olcum yapacagindan emin olmaniz gerekir.

Abi bende bugün söyle birşeyle karşılaştım ama hiçbir fikrim olmadığı için bilgi almak istedim 8 Hz de çalışıyor sürücü sürücünün üzerinde 3 amper çekiyor yazıyor çıkış olcuyorum 2.3 amper çekiyor sürücünün giriş olcuyorum 1 amper çekiyor

ilk mesajımdaki doğru ölçü aleti vurgum daha çok sürücü ekranı 3 amper gösterirken çıkışından 2.3 amper ölçüm alınması üzerineydi.

Son düzenleme:
P = U * I Prensibine göre düşünürsek giriş ile çıkış arasındaki farkın çok fazla olmadığını deneyimlemeniz gerek, Sürücü giriş akım ve gerilimi çarpın aynı şekilde çıkış akım ve gerilimini çarpın kıyaslamayı bu şekilde yaptığınızda daha doğru bir kıyaslama yapabilirsiniz kayıplar mutlaka vardı ancak bahsettiğiniz miktarda olmamalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri