SUNNY AT-16000 Mini Full HD uydu alicisi Kanallari gostermiyor

Daha once, yani ilk problem olustugunda, uyduyu tarattigimda, kanallari buluyordu ve buldugu kanallarin hepsini uydu alicisini kapatincaya kadar da gosteriyordu. Uydu alicisini kapatip sonra tekrar actigimda ise, kanallari gostermiyordu. Kanal isimleri, frekans bilgileri, vs yerinde kaliyor ancak her bir kanala ait olan goruntuyu gostermiyordu. Ancak kanala ait olan sinyal gucu yeterli olarak gorunuyordu.

Daha sonra uydu alicisinin icini alkol ile sildim, iyice kuruttuktan sonra tekrar kapattim. Simdi kanallari tariyor, sinyal seviyesini de yeterli olarak gosteriyor ancak hic bir kanal goruntusunu alamiyorum.

Daha once, yani ilk problem olustugunda, uyduyu tarattigimda, kanallari buluyordu ve buldugu kanallarin hepsini uydu alicisini kapatincaya kadar da gosteriyordu. Uydu alicisini kapatip sonra tekrar actigimda ise, kanallari gostermiyordu. Kanal isimleri, frekans bilgileri, vs yerinde kaliyor ancak her bir kanala ait olan goruntuyu gostermiyordu. Ancak kanala ait olan sinyal gucu yeterli olarak gorunuyordu.

Daha sonra uydu alicisinin icini alkol ile sildim, iyice kuruttuktan sonra tekrar kapattim. Simdi kanallari tariyor, sinyal seviyesini de yeterli olarak gosteriyor ancak hic bir kanal goruntusunu alamiyorum.

uydu ayarı maunal yapınız !!!
https://www.turksat.com.tr/tr/haberler/nit-frekans-degisiklikleri-yapildi
yapmış olduğunuz işlemlerine ait video çekip yayınlamanız .

Son durumda uydu alicisi calisti. Daha sonra farkettim ki, aliciyi kumandadan kaparken, kapanma islemi tamamen sona ermeden adaptorune gelen gerilimi kesmemem gerekiyor. Simdi kaparken birkac saniye fazla bekletiyorum, daha sonra coklu prizin dugmesini kapatiyorum ve haftalardir bir sorun yasamadim. Bana cevap vererek yardim eden herkese tesekkur ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri