Su terazisi ile duvar, sıva hatası bulmak

nonamez

Üye
Merhaba arkadaşlar, konuyu nereye açacağımı bilemedim ancak çok acil bir çözüme ihtiyacım var.

Ev yaptırıyorum ancak usta çok net bir hata yapmış kiriş hafif yamuk duruyor. Bu ustanın diğer yaptığı ve yapacağı işleri kontrol etmek için duvar sıvanın düz olup olmadığını ölçmem gerek ama bunu nasıl bir aletle yapmalıyım bilemedim.

Ekli dosyalar

• FC9D88AD-9A27-4A76-8A6B-EC0A3A175A0C.jpeg
    FC9D88AD-9A27-4A76-8A6B-EC0A3A175A0C.jpeg
    312.4 KB · Görüntüleme: 38
adamın cevabı şapla düzelir yamuk duvarlarda sıva ile düzelir hatta suyun akışı için öyle yaptık da diyebilir... kolon ve kirişleri delmesinler ona dikkat et yapıyı zayıflatıyor bu delikler.

Teraziyi tutmakta geç kalmışsınız. Usta şapla, sıvayla düzelir çözümü hep var. Acaba ustanız teraziden habeti var mı? Bu ustalar aldığı parayı düzgün alıyorlar da işi neden düzgün yapmazlar anlamış değilim!?

Teraziyi tutmakta geç kalmışsınız. Usta şapla, sıvayla düzelir çözümü hep var. Acaba ustanız teraziden habeti var mı? Bu ustalar aldığı parayı düzgün alıyorlar da işi neden düzgün yapmazlar anlamış değilim!?
Sormayın hocam ilk inşaatım. bina bodrum+2 katlı, parayı her istediğini verdik ettik sonuç bu. kalıp ve duvar bitti sıva kaldı oradaki hataları kaçırmamam lazım.

lazer terazi sanırım ürünün adı alıp bundan sonrasını kurtaracağız artık.

İşinize karışmak gibi olmasın ama iyi bir kalıpçı ustası bulmanız lazım. Karkasta hem eğrilik hem de bel verme var. Bunların sebebi kalıbın adam gibi yapılmaması.

Terazi ile kalıpların düzgün açıda olmasını sağlayabilirsiniz ama bel vermenin önüne geçmek için ustanın işini düzgün ve bilerek yapması gerekiyor. Zira kalıp ne kadar düzgün çakılırsa çakılsın bel verme olayı beton atıldıktan sonra ortaya çıkar. Ustanın bunu bilip hesabını baştan yapacak kadar tecrübe sahibi biri olması lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri