Su türbini

Arkadaslar merhabalar. Antalya'da bulunan kanatlı çiftliğimde gündüzleri elektrik ihtiyacımı güneş panellerinden sağlamaktayım. Sistemimde tam otomatik Hibrit Inverter bulunmakta. Inverterimin panel giriş voltajı; 300-900 VDC aralığında. Çiftliğimin yan tarafında; debisi yuksek kanal akmakta. Bu kanala yerleştirdigim su turbinünün dönüş hızını kasnaklar vasıtasıyla istediğim devire çıkarabilirim. 5.5 kw 36 oyuk Asenkron Motoru neo mıknatıs ile ve yeniden bobin sararak alternatör e cevirmek istiyorum. Devir sayisini kasnakla cozecegim ve cok genis voltaj araligim oldugu icin cozulemeyecek bir durum oldugunu sanmiyorum. Bana 300 v 900 v araliginda gerilim uretecek ve 6 - 8 A kadar akim verebilecek bobin teline ihtiyacim olacak. Konuda uzman arkadaslarima sorum kac mm2 telden sarim yapmaliyim. Oyuga kac spir sigarsa o kadar saracagim tek sorun tel kac mm2 olmali

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,150
Kullanıcılar
449,894
Son üye
Mehmet Denizz

Yeni konular

Geri