su soğutma ünitesi

abi kafam karışmadan 220 voltta kontaktör kullansam bi sıkıntı olurmu? teşekkürler

Olmaz.

Bazen insanlara duymak istediğini söylemek gerekir sayın @YaşlıUzman . :)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bu yaşıma kadar hiç bir sistemde kontrol ünitesine ait kontağa yük bağlamadım, bağlattırmadımda. Kısadevre olur, arıza olur... sigorta ne işe yarıyor diyebilirsin, prensip meselesi tabii ki bağlayana da diyecek lafım yok.
Bayrak sende neden olmaz, neden olur

Olmaz.

Bazen insanlara duymak istediğini söylemek gerekir sayın @YaşlıUzman . :)

Her doğru her yerde söylenmez :p

Kontrol ünitesi ufak olur büyük olur minik bir kuru kontak yüzünden cihazı tamire yollamam işletmede süreklilik esastır getir oğlum yeni röleyi yada 4 enversör kontaklıdır seçtiğim röle değiş tonton derim olayı bitiririm. Prensip meselesi dedim ya, direk kontağı kullanana da diyecek lafım yok.

Son düzenleme:

Kontrol ünitesi ufak olur büyük olur minik bir kuru kontak yüzünden cihazı tamire yollamam işletmede süreklilik esastır getir oğlum yeni röleyi yada 4 enversör kontaklıdır seçtiğim röle değiş tonton derim olayı bitiririm. Prensip meselesi dedim ya, direk kontağı kullanana da diyecek lafım yok.
abi beklediğim sorunun cevabını alamadım ben sana sordum alanında uzmansın yazdıklarınla belli ediyorsun.

abi beklediğim sorunun cevabını alamadım ben sana sordum alanında uzmansın yazdıklarınla belli ediyorsun.

Yok canım daha bir kuru kontakta mutabakata varamadık :)

Şaka bir yana @alfa romeo büyüğünü dinle masraf yapma kontağa faz verdiğin yere uygun amperajda bir cam sigorta tak direk kompresörünü besle gitsin. Anahtarlama yaptıkça kontağın elektriksel ömrü azalacaktır buda aklının bir köşesinde kalsın hani fan falanda bağlayacağım dedinya. :confused:;)

ben ise ,kontrol ünütesinin markasına, teknik değerlerine bakar sistemin ihtiyacını hesap eder sonrasında maliyetini de karşılaştırıp uygun olduguna karar veririm . Malüm ,israf haramdır

İşletmede süreklilik - tedbir - alacağın tedbire göre yapacağın masraf - ekonomiklik - uzun ömürlülük - kalite : optimizasyon :confused:

Ben yaptığım işe geri dönüp bakmayı sevmem, sınır değerlerde çalışmayıda sevmem. Bu kadar tolerans israflıksa evet müsrifim ;)

İşletmede süreklilik - tedbir - alacağın tedbire göre yapacağın masraf - ekonomiklik - uzun ömürlülük - kalite : optimizasyon :confused:

Ben yaptığım işe geri dönüp bakmayı sevmem, sınır değerlerde çalışmayıda sevmem. Bu kadar tolerans israflıksa evet müsrifim ;)
yok yok estafurlah müsrüflük degil sizin yaptığınız ,ona bonkörlük denir
Demaraj akımı dahil 4.8 amp çeken komprosörü, kontrol için 16 amp kontaklı termo kontürol'e kontaktör veya role önermeniz bonkorlük olarak düşünülebilinir veya akadaşın çizimine dikkatlice bakmadığınız aklımıza gelir
DIN normunda,TSE standartlarında üretim yapan firmalar termo konturol kontaklarından çıkan uçlara bağlarlar.
Örnek(BOSCH-ARÇELİK-ŞENOCAK vs,vs)

Son düzenleme:
Ben bağlamam,elemanıma da bağlattırmam adı ister müsriflik olsun ister körlük olsun ister bonkörlük :)
Bağlayana da lafım yok. Benim iş yapma tarzım bu şekildedir,kumanda kontağını güç devresinde kullanmam, uzun ömürlük iş yaparım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri