Su pompası sürekli bozuluyor(sartel sorunu)

Tuvalet kağıdı ifadesi var :rolleyes:İlaveten " kaliteli ! " ifadesi.Pissu pompaları da," parçalayıcı " tipli olmalı.
Sende bizi parçaladın baba gecenin bu saatinde . Hiç parçalayan pompa duymamıştım. Mutfak robotu gibi mi kanatları acaba 😀
Bu arada yeraltında su basan kademeli bir pompanin içinden geçen kutu kola çıkarmıştık @paskomya üstadım. Buna ne dersin 😀

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
;)Sende bizi parçaladın baba gecenin bu saatinde . Hiç parçalayan pompa duymamıştım. Mutfak robotu gibi mi kanatları acaba 😀
Bu arada yeraltında su basan kademeli bir pompanin içinden geçen kutu kola çıkarmıştık @paskomya üstadım. Buna ne dersin 😀

Pissu lafı geçti gibi :rolleyes:O lafın olduğu yer-
de,parçala Behçet girer işin içine:oops:Dal-
gıç pompadan pissuya geçince,parçala,
otomatik devreye girer.;)

ustam, yukarıda yazdıklarımı okumadınız galiba, maceratör tarzı pompalar vardır. Türkçe tam karşılığı veya anlamını bilmiyorum. gemilerde yatlarda pis su tankını (foseptik tankı) tahliye ederken içeriden gelen katı atıkları parçalayarak dışarı atar. içi nasıl bilmiyorum zaten denize 20 yıldır açılmadım son 10 senedir denize bile girmedim.

yuh artık az geliyor bazen. hani bizler tıkandı filan diye kızıyoruz ama :( giderlere atılanların bir listesi yapılsa denizlere atılanların bir listesini görseniz akıllara zarar. hani patlıcan salatalık organik zaman içinde çürür erir ama bizim derdimiz inorganik olanlar genelde de polikarbonlar yani plastikler.

merhaba abiler ögrenciyim -1. katta oturuyorum evin su basma riskine karşı bina önündekı logarda su pompası var bina arkasındaki logarı pompa vasitasıyla çekip kanalizasyon giderine yönlendiriyor. evi tutalı 7-8 ay oldu 3 pompa bozuldu neden bozulduguna dair ustalar tatminkar bir şey demiyor alıyor götürüyolar pompayı yerine yenisi geliyor 3 sefer böyle oldu artık garanti karşılamıyor diye yenisini de getirmediler bu kadar sık pompa bozulması normal mı? problem binanın voltajında mıdır sigortada mıdır yoksa motor mu yanıyor ustalar motora pislik gelmiş (pecete mendil vs) ondan motor yanmıs vs dediler böyle bir şey mümkün mü bu motor kısmını temizleyıp tekrar calışır hale gelmez mı motorlar lütfen bilen birileri yardımcı olsun caresizim

Tavsiyem parçalayıcı bıçaklı foseptik dalgıç pompa alsanızda belli zaman aralalıklarınla kontrollu şekilde ( taşma durumu ? ) flatörü devreden çıkarıp pisliği ve suyu çektirme yapılmayıp su miktarı fazlalaştırıp kuyuyu boru ile karıştıp tekrar motoru çalıştırmanız veya vidanjör çektirme yapmak .
sormanız ? ücretsiz vidanjör ile çektirme hakkınız vardır.

https://www.sumakpompa.com//tr/urunler/bicakli-foseptik-dalgic-pompalar

https://www.sumakpompa.com//tr/kullanma-kilavuzlari

https://www.sumakpompa.com//tr/teknik-bilgiler

Parçalayıcı Bıçaklı Foseptik Dalgıç Pompa

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet