Su Pompa Motoru Bilgisayar Programı Aranıyor

GokhanZan

Üye
Merhaba arkadaşlar. (12 Volt) ile çalışan Su motorunu pc ile kontrol edilebilen program arıyorum. Ana konusu yani lazım olan PC de Mİlilitre cinsinden Miktarı girilecek ve o miktar dolunca duracak şekilde çalıştıran program ve ona uyacak Su pompa motoru varsa önerebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Şayet elinizde arduino varsa(uygun su sensörü de alınarak) istediğiniz işlem basit bir şekilde yapılabilir.

ÖLçümü ne ıle yapacaksınız, Elinizde mevcutmu, önerıye göremı alacaksınız.
Ölçümü bilgisayar dan girilen mililitre ile sıvıyı dolduracak şekilde program lazım örneğin; 250 mililitrelik bir şişeye doldurması için bilgisayardan 250 mililitre girdim ve 250 olunca otomatik durduracak sekilde program
Şayet elinizde arduino varsa(uygun su sensörü de alınarak) istediğiniz işlem basit bir şekilde yapılabilir.
Nasıl olabilir acaba

Peristaltik pompa ile yapabilirsin. Kontrol kolaydır doğru kapasitede seçersen süre bazlı volumetrik kontrol yapabilirsin.
Ben Bilgisayara gerek kalmadan tıbbi dolum kontrol ünitesi yapmıştım.
İstenirse bilgisayardan kontrol edileni de yapabilirim.

Peristaltik pompa ile yapabilirsin. Kontrol kolaydır doğru kapasitede seçersen süre bazlı volumetrik kontrol yapabilirsin.
Ben Bilgisayara gerek kalmadan tıbbi dolum kontrol ünitesi yapmıştım.
İstenirse bilgisayardan kontrol edileni de yapabilirim.
Peki maliyeti ne olur? bilgisayardan kontrol edileni de

Merhaba arkadaşlar. (12 Volt) ile çalışan Su motorunu pc ile kontrol edilebilen program arıyorum. Ana konusu yani lazım olan PC de Mİlilitre cinsinden Miktarı girilecek ve o miktar dolunca duracak şekilde çalıştıran program ve ona uyacak Su pompa motoru varsa önerebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
Merhaba, sıvı akışı(debimetre )kullanmanız gerekiyor ,bunlar 10ml/puls ,midibüs, analog vb çıkış veren tipler var ve fiyatlar 1000tl 'den 25000tl ye kadar istediğiniz hassasiyete göre değişiyor.Bunlardan bir tane aldığınızı ve arduino ya bağladiğınızı ve arduino'nun seri portundan(kimisi usb den iki yönlü çalışabiliyor) PC ye bagladiğinızı düşünelim ve PC tarafında da seri porttan gelen veriyi okuyup yazabilen bir PC programı yapmalı yada almalisınız

Peki maliyeti ne olur? bilgisayardan kontrol edileni de
Merhaba dolduracağımız sıvı nedir asit bazlımı, su bazlımı, boya bazlımı, donma yapar mı bunlar önemli ayrıntılar olmakla beraber sadece 1 tane deneme tasarımı yapılacaksa net söyleyemem ayrıntı konuşmamız gerekir 3000-5000 tl tutarı geçer diye tahmin ediyorum.
Bilgisayar maliyetini katmıyorum.
Bilgisayardan verebileceğimiz değerleri sıralarsak.
Start.
Stop.
Dolum set değeri. ( ml veya gram)
Dolum hızı.
gibi.
Ayrıntılı konuşmak lazım.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye