Su motoru

ugurcocuk

Üye
Kardeslerim merhaba. Oturdugum bina da 1 hp lik su motoru kullanmaktayım. Ve motorun servisini komur değişimini falan duzenli yaptirmaktayim. Ana panodan 16 amperlik mcb den 13 amperlik cooker tarzi guvenlik fisine hat gelmekte bu guvenlik fisinin çıkış tarafindan da motora 3x2.5 mm² yaklasik 30 metre kablo ile bağlanmakta. Lakin bir sorun olustu motor calisirken cooker fiş ısınmakta ve actigimda da kabloların biraz yanık oldugunu farkettim. Sizce sorun ne olabilir? Bir de cooker fisin acip kapama düğmesi bozuldu basmıyor sertlesti. Acaba yardimci olabilecek biri varmı? Teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Prizi değiştinmi peki.. hepsi derken ??

Prizi değiştinmi peki.. hepsi derken ??
Tabiki prizi de değiştim. hepsi derken, kablo gevşek olabilir dediniz ya o dahil tüm seçenekleri tek tek kontrol ettim.( mcb giriş çıkışları, priz giriş çıkışları, motor giriş çıkışları) buna rağmen yin priz ısınıyor. hatta açıp kapama düğmesi sertleşti basılmıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri