Su Isıtıcı Durmuyor

emreg19

Üye
Selam, Arzum marka kettle(su ısıtıcı) arızalandı.

Öncelikle cihazın düğmesi açık veya kapalı fark etmiyor, her iki durumda da cihaz çalışıyor. Eskiden açmadan çalışmazdı doğal olarak.

İkincisi su kaynasa bile durmuyor, sürekli olarak ısıtmaya devam ediyor.

İçerisinde bu küçük parça sanırım termostat Sunlight SLD-103B model. Resimde gördüğünüz gibi. Bunu dışarıda dükkanlarda bulamadık. Sadece Aliexpresste bulduk ve oradan sipariş etmek istemiyorum.

Bundan farklı olarak 13A 240V farklı bir model bulduk. Onu kullanmak ne gibi bir sonuç doğurur?

Sizce ne yapmalıyım?
6e3b025d-f2c2-4ea8-992c-bd965f4039d6.jpg

İçerde açma kapama tuşuna bağlı bir kontak olacak.

Bu kontak yapışmış olabilir. O kontağı bulup önce ayırın. normale dönerse değiştirin.

İçerde açma kapama tuşuna bağlı bir kontak olacak.

Bu kontak yapışmış olabilir. O kontağı bulup önce ayırın. normale dönerse değiştirin.
Sağolun hocam bu siyah parçanın içinden mi bahsediyorsunuz? Bu parça açılabiliyor mu yani?

Selam, Arzum marka kettle(su ısıtıcı) arızalandı.

Öncelikle cihazın düğmesi açık veya kapalı fark etmiyor, her iki durumda da cihaz çalışıyor. Eskiden açmadan çalışmazdı doğal olarak.

İkincisi su kaynasa bile durmuyor, sürekli olarak ısıtmaya devam ediyor.

İçerisinde bu küçük parça sanırım termostat Sunlight SLD-103B model. Resimde gördüğünüz gibi. Bunu dışarıda dükkanlarda bulamadık. Sadece Aliexpresste bulduk ve oradan sipariş etmek istemiyorum.

Bundan farklı olarak 13A 240V farklı bir model bulduk. Onu kullanmak ne gibi bir sonuç doğurur?

Sizce ne yapmalıyım?Ekli dosyayı görüntüle 64258
Bu parçanin adı buhar termiği piyasada bulunur Kette buhar termiği diye arayabilirsin.

Yok kontrol ettim yapışma durumu söz konusu değil.

Son olarak sormak istediğim bir şey var.

Cihazdaki termik görüldüğü üzere 10A 250V değerinde, internette satılanların çoğu ise 13A 250V.

13A kullanmak sorun yaratır mı? Eğer öyleyse yasak kalkana kadar idare edeceğiz. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri