Su geçirmez priz

Güncel

Ben hiçbirşey anlamadım. Resme bakıldığında görünürde bildiğin priz içi görüyorum. Metaller ortalıkta. Eğer bir sprey kullanıldıysa, bir süre sonra ölmüyor mu? Onu da geçtim, yağ gibi suyu uzak tutan bir sprey tutulmuş ve buharlaşmıyor/zamanla etkisini yitirmiyor olsun... Peki ama prize fiş takıldığında fişin metal bağlantılarının prizdeki metal noktalara sürttüğü yerde açık oluşmuyor mu ve burdan akım kaçağı olmuyor mu?

Öyle ya da böyle çok riskli bir ürün bence...:rolleyes:

Aferin, super alakao_O! Peki bahsettiğiniz bu spreyi sıkıp elinize cımbız alıp priz deneyi yapar mısınız cesaretiniz var mı yoksa laf olsun diye mi yazmaktasınız? :mad:
Hiç mi görmedin sıvı silikon.
Belli ki uğraşmadığın işlerle ilgili bile yorum yapma yeteneğin var :)
Sıvı silikon olarak araştır.
Ben video falan yapıp paylaşamam.
Madem ki bu konuyu merak edip dile getirdiniz.
Söylediğim şeyin ne olduğunu araştırıp bana öyle laf sokmaya devam edin :)
Saflık düzeyleri en üst seviyede olan TERRAFLUID® serisi silikon yağları köpük kesme ve köpük önleme, parlaklık ve kayganlık kazandırma, kaydırıcılık ve yağlayıcılık sağlama, yumuşaklık ve elastikiyet kazandırma, yüzey yayılımı sağlama, yüksek ısı ve alev dayanımı kazandırma, mekanik ve hidrolik basınç dayanımı sağlama, darbe emme ve soğutma, su iticilik ve yalıtım sağlama gibi amaçlar ile kullanıllırlar. Ayrıca ısı transferi, UV dayanımı, ozon dayanımı ve antistatik etki gibi özel nitelikler elde etmek için de idealdirler.

Hiç mi görmedin sıvı silikon.
Belli ki uğraşmadığın işlerle ilgili bile yorum yapma yeteneğin var :)
Sıvı silikon olarak araştır.
Ben video falan yapıp paylaşamam.
Madem ki bu konuyu merak edip dile getirdiniz.
Söylediğim şeyin ne olduğunu araştırıp bana öyle laf sokmaya devam edin :)
Saflık düzeyleri en üst seviyede olan TERRAFLUID® serisi silikon yağları köpük kesme ve köpük önleme, parlaklık ve kayganlık kazandırma, kaydırıcılık ve yağlayıcılık sağlama, yumuşaklık ve elastikiyet kazandırma, yüzey yayılımı sağlama, yüksek ısı ve alev dayanımı kazandırma, mekanik ve hidrolik basınç dayanımı sağlama, darbe emme ve soğutma, su iticilik ve yalıtım sağlama gibi amaçlar ile kullanıllırlar. Ayrıca ısı transferi, UV dayanımı, ozon dayanımı ve antistatik etki gibi özel nitelikler elde etmek için de idealdirler.
Tamam gerilmeye gerek yok çok riskli olduğu için tepki gösteriyor ki haklılık payı da var bence.

Ama benim aklıma takılan birşey var. Ben bu ürünü hiç tanımıyorum. Bu silikon malzemeyi prizin metal kısımlarına sıktık. İyice bulaştı. Bir fiş taktığım zaman kontaktlar ile fişin madeni yüzeyi arasındaki silikon GICIIIIIYYYYYK! diye sıyrılıp açıklık oluşmuyor mu ve su dökünce temas oluşmuyormu kontaktlarda?

Tamam gerilmeye gerek yok çok riskli olduğu için tepki gösteriyor ki haklılık payı da var bence.

Ama benim aklıma takılan birşey var. Ben bu ürünü hiç tanımıyorum. Bu silikon malzemeyi prizin metal kısımlarına sıktık. İyice bulaştı. Bir fiş taktığım zaman kontaktlar ile fişin madeni yüzeyi arasındaki silikon GICIIIIIYYYYYK! diye sıyrılıp açıklık oluşmuyor mu ve su dökünce temas oluşmuyormu kontaktlarda?
Her gördüğün videoya inanma diye bana laf sokan şahıs @by_lent
Gitmiş bir tane video bulmuş onu paylaşmış
Hadi gelin buna inanın ve bana açıklama yapın demiş :)
Her gördüğün video gerçek değildir @by_lent :)
Sizin tarzınızla cevap vereyim bu konuya :)
Bu arada ben siteye giremiyorum. Bir cevap yazmak için 1 saat uğraşıp duruyorum.
Bunun sebebi nedir.
Engellenme durumum var ise ona göre hareket edelim.
Her bir cevap için 10 dakika bekle de neyin nesi?
Girme bu siteye kardeşim derseniz anlayış ile karşılarım.
Dünden bu yana fitil oldum zaten.
İyiden iyiye gıcık olmaya başladım.
Site düzelinceye kadar girmiyorum.

Üşendiğimden videoları tam izlememiştim şimdi hepsini izledim. Cımbız sokmalar falan... Konunun asıl linki ise uçmuş. Bu alan adı satılıktır diyor. Birşeyler ters gitmiş olmalı ki ;) :D

Deki bu ürün cidden yapıldı ve işe yarıyor. ŞUNU DÜŞÜNÜN: Siz bu ürünü alıp, güvenip kullanır mıydınız? Üzerine su döke döke? Asıl soru bu. İktisatta "her malın bir alıcısı vardır" teoremi vardır. Ama bu ürün sanırım istisnaya giriyor:D:p:cool:

Mythbuster dedim link verdim hala her videoya inanma diyor, ya izlemeden boş konuşuyorsu ya da programlarını izlemedin tarafsızlıklarına inanmıyorsun! o_O:mad:

Belli ki farklı yollarda kulvardayız ... sana hayatta başarılar arkadaş bana uzak ol yeter!

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri