su gücünden elektrik üretimi

akkaya5353

Üye
merhaba arkadaşlar ben kafamda bi proje tasarladım uygulamaya geçmeden önce size bi kaç sorum olacak önce projeyi anlatim size

hafif bi malzemeden (örn:alüminyum) çark yapacam dış çap 150cm civarı olacak bu yaptığım çarkta dişli olacak 30 cm(dış çap) bu dişlinin yanına giderek küçülen 7 tane dişli ekleyecem örn:30cm dişli 25cm 20cm 15cm 10cm gibi gittikçe dişlinin çapı düşecek. çarkın fazla hızlı dönmesine gerek olmiyacak bu şekilde. neyse asıl konuya gelelim benim nasıl bir alternatör kullanmam gerekir araçların şarz dinamosu bana yeterli olurmu...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
merhaba arkadaşlar ben kafamda bi proje tasarladım uygulamaya geçmeden önce size bi kaç sorum olacak önce projeyi anlatim size

hafif bi malzemeden (örn:alüminyum) çark yapacam dış çap 150cm civarı olacak bu yaptığım çarkta dişli olacak 30 cm(dış çap) bu dişlinin yanına giderek küçülen 7 tane dişli ekleyecem örn:30cm dişli 25cm 20cm 15cm 10cm gibi gittikçe dişlinin çapı düşecek. çarkın fazla hızlı dönmesine gerek olmiyacak bu şekilde. neyse asıl konuya gelelim benim nasıl bir alternatör kullanmam gerekir araçların şarz dinamosu bana yeterli olurmu...

araç şaj dinamosu da olabilir ama onun işi biraz meşaakatli iş sayın şef hocamız düşük devirli alternatör tasarımı yapıyor, gerek elk.motoru modifikasyonu gerek flanş tipi, bahsettiğin su bol ve hızlı akıyorsa vede elinde oto altenatörü varsa 1500 d/d ve üstü hızda dönmesi gerekir ve artı alternatör yüke girdiğinde bile en az 1500 d/d nin altına düşmemeli. sayın şef ustamızla irtibat kur derim bence yani

araç şaj dinamosu da olabilir ama onun işi biraz meşaakatli iş sayın şef hocamız düşük devirli alternatör tasarımı yapıyor, gerek elk.motoru modifikasyonu gerek flanş tipi, bahsettiğin su bol ve hızlı akıyorsa vede elinde oto altenatörü varsa 1500 d/d ve üstü hızda dönmesi gerekir ve artı alternatör yüke girdiğinde bile en az 1500 d/d nin altına düşmemeli. sayın şef ustamızla irtibat kur derim bence yani

hocam elimde bi kaç tane araç şarz alternatörü var ama deviri bulabilrmi bunun için şüpheleniyorum bahsettiğim dişli sistemi etki etmezmi bunu alternatörün devrini bulmasında etki göstermezmi

dediğim gibi suyun bolluğu ve hızı çok önemli madem elinde alternatör var kendin dişli sistemi yapmaya uğraşma rediktör yaptırabilirsin 50 d/d 1800 d/d gibi bir rediktör işini görür. geriye kalan suyun şiddeti alternatör şarj etmeye başlayana kadar suyun şiddetini arttırma yollarına gidersin kanatları güçlendirirsin v.s kolay gelsin

hocam sizinle özelden görüşme imkanım varmı messenger gibi
yada ne tip bir rediktör ihtiyacım var

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri