Su Gücünden Elektrik Üretmek. Şarj Dinamosu?

sn sse07
tabiiki neden olmasın.siz suyun yüksekliğini debisini verin yardımcı olurum.

tahsin bey kusura bakmayın size dönemedim suyun debisi az kış şartlarında tekrar bakmak istiyorum yada istediğim basınç için büyük bir havuz yapıp, geceleri havuzu doldurup gündüzleri yüksek basınçlı su ile elektrik üretmeyi düşünüyorum sizi tekrar rahatsız ederim değerli bilgileriniz için teşekkür ederim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tahsin bey bu hesaplamalar nasıl yapılıyor formülleri ve mantıgı nedir yardım edebilirmisiniz??

arkadaşım o kadar suyun varda hala ne duruyon anlamadım benim dakikada 20 litre akan suyla elektirik üretmeye çalışıyorum. 12 volt bir alternatör bir akü ve bir invertör senin işni görür

arkadaşlar adım remzi inönü konya nın bir şirin kasabasındanım
şu an konya da bir fiemada teknik ressam lık yapıyorum konu şu
köy meydanımızdan çay geçer
çayın kenarında bir marketimiz var ve bu marketin elektrik ihtiyacını çaydan karşılamayı düşündük
aklımdan geçenler ise bir tane 4 tonluk tanker yapıp ağzından kesiti daraltarak 3 m yükseklikten suyu çarka çarptırmak bu hesabı nasıl yaparım veya bu hesap doğrumu
sistem calısırmı yardımcı olabılırmısınız
karısık olduysa özur dılerım
ilginize şimdiden teşekkur ederım:(

tankerin doldurulmasını ise alternatörden aldığım elektrik ile dalgıçlar sayesınde baaşarmayı düşünüyorum
çarkın devrini artırmak içinse kayış kasnak sistemi illaki yapacagız
yardımlarınızı beklıyorum
yine yine teşekkür ederim

Meraba BEn Antalyaya Gelemiyorum Ama bana yardımcı olmanızı isterim ellektirik satrali kurmak istiyorum senin bilgilerine ihtiyacım var bu çalışma sistemini görmek istiyorum eğer msn nizi vere bilirseniz oradan görşelim

ACİL.. !

[email protected]

Merhaba ben derin kuyularla sulamanın çok yaygın olduğu bi yerde yaşıyorum kuyulardan çıkan suyun debiside oldukca yüksek bunda yararlanarak üretim yapmak ne denli mümkün olur acaba?

merhaba meslektaşlarım ben ceşme suyundan elektrik üretmek istiyorum yardımcı olurmusunuz

Sayın hopalı erdem159 yanı hemşerim hopada benim yapmış olduğum sistemi bi izleyin isterseniz bu sistem akü grubunu sarz eder, daha sonra yaptığım ise 380v üretiyor işlerim tam bitince bunun da cekimini yapıp foruma koyacağım saygılar.....

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri