Su deposu taşıyor

hocam problemi çözemem ama şöyleki, kış geldiği için köylüler suyu az tüketmeye başladı muhtemelen depo ondan çabuk dolmaya başladı, siz kurduğunuz saatin ayarlarını biraz kış modu için düşürün en iyisi :) yoksa ucuz bir çözüm bulmanız zor görünüyor
Haklısınız ustam başka çare yok.
Ama ne yaptıysam kullanıma göre bu zamanı ayaralayamadım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn.C. berkanın çözümü en basit ve geçerli çözümdür.
Bilmiyorum sayın Sami inci.
Bu işlemi siz değerli üstadların yardımıyla yapabileceğime eminim.
Fakat tek korktuğum yer,
Mesafe uzun ve su borularının eski olması beni korkutuyor.
Kısa süreli de olsa bu geliş borusunu kapama esnasında biyersen patlak veririm acaba?
Ne kadar zaman geliş borusunu kapatacak bu sistem

Haklısınız ustam başka çare yok.
Ama ne yaptıysam kullanıma göre bu zamanı ayaralayamadım.
kablosuz için 2bin tl çok istediler deyip 3 km yola kablo çekseniz daha maliyetli, metresi 2tl den aşağı değil, 6bin tl yapar birde şamadırasıydı şalteriydi falan var

benim önerdiğim yöntemde kalo gerekmiyor hidrafor hiç duydunuz mu veya gördünüz mü?Hidraforlar şebekedeki basınca göre çalışır ve kendini kapatır depoya bir şamdıra takılacak bu şamandıra su dolduğunda depoya gelen borunun ucunu kapatacak bu da borudaki basıncı arttıracak ve pompa kapanacak

benim önerdiğim yöntemde kalo gerekmiyor hidrafor hiç duydunuz mu veya gördünüz mü?Hidraforlar şebekedeki basınca göre çalışır ve kendini kapatır depoya bir şamdıra takılacak bu şamandıra su dolduğunda depoya gelen borunun ucunu kapatacak bu da borudaki basıncı arttıracak ve pompa kapanacak
Sayın ustam bu konuyu bana biraz daha detaylı anlatma şansınız varmı çok teşekkür ederim

Allah'ın selamı hepimizin üzerine olsun.
Sayın ustalarım,
Sorun aynı olduğu için eski konuya tekrar yazıyorum.
Köyümüzün içme suyu deposu ile suyu basan motorun mesafe olarak arası 3 km civarı.
Şamandıra sistemi yok depo sürekli taşıyor.
Digital zaman saati ile sorun çözülmüş gibiydi ama ne yapsak bu sorun devam ediyor.
GSM modülü işi yapan bi abiyle konuştum,
2 adet GSM modülü ile bu sorun çözülür dedi ve iki cihaza 2 bin lira fiyat verdi bu fiyat abartılı mı acaba sizler ne düşünüyorsunuz.
Teşekkür ederim.
Sadece gsm modulu ile olacak iş değil.

Sn.C.berkanın tavsiyesi kesin çözüm olmakla beraber,borulardaki kalite ile sıkı bağlantılıdır.Hattın ,depoda kapanması halinde,tesisatta basınç yükselmesi olacaktır mutlaka.Bu kapanma,günde 1-2 defa olsa bile,uzun vadede kalitesinden şüphe edilen boru için risk demektir.Bu durumdan kesin emin iseniz,10 km için bile başarı ile uygulanan radyo kontrolu düşüneceksiniz.Deponun olduğu yerdeki elektrik sorunlarınıda ! ayrıca düşünmeniz gerekir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri